Reklama

Kłodzko: Zbiórka na posprzątanie Fortu Owcza Góra

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzka

Kłodzko: Zbiórka na posprzątanie Fortu Owcza Góra - Zdjęcie główne

Kłodzko: Chcą posprzątać Fort Owcza Góra - potrzebuja pieniędzy. | foto Fot. Michał Piszko - Burmistrz Miasta Kłodzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Fundacja “Razem Możemy Więcej” przy Domu Dziecka w Kłodzku otrzymała ponad 60 tys. złotych na projekt sprzątania fosy Fortu Owcza Góra. Teraz prowadzą zbiórkę potrzebną na wkład własny do projektu.

Kłodzko. Fundacji udało się pozyskać fundusze z Narodowego Funduszu Dziedzictwa na oczyszczenie fosy przy Forcie Owcza Góra. W ramach projektu zostaną usunięte samosiejki drzew i krzewów, drzewa wrastające w mury fosy , drewno po starej wycince drzew oraz śmieci.

Projekt ma też cel edukacyjny - organizator przeznaczy około 20% środków na organizację Pikniku Fortecznego, konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży oraz seminarium dotyczącego Fortu. Pieniądze przeznaczone zostaną również na tablice historyczno-informacyjne i materiały promocyjne.

Potrzebne są pieniądze

Realizacja projektu ma kosztować ponad 70 tys. złotych, dofinansowanie wynosi blisko 62 tys. złotych. Fundacja zbiera pieniądze na wkład własny do projektu. Prezes Fundacji, Damian Ślak, stworzył internetową zbiórkę - kliknij TUTAJ.

 

Pieniądze można również przekazać bezpośrednio na konto fundacji lub do specjalnie przygotowanych puszek, które znajdują się w markecie E.Leclerc i Galerii Twierdza Kłodzka.

Fort Owcza Góra - rewitalizacja

Fort został wybudowany w XVIII w. jako fort pomocniczy Twierdzy Kłodzko. Jest typowo militarnym obiektem, który miał uniemożliwić ostrzelanie twierdzy głównej ze szczytu wzniesienia oraz kontrolować drogę w kierunku Wrocławia. Po II wojnie światowej fort, na który nie było pomysłu, zaczął popadać w ruinę.

W sierpniu odbyły się konsultacje społeczne w sprawie przyszłości Fortu. W przyszłym roku w koszarach białych mają ruszyć prace budowlano-remontowe, powstanie tam Inkubator Przedsiębiorczości. Modernizacja ma kosztować ponad 13 mln złotych, miasto Kłodzko pozyskało na ten cel środki z Unii Europejskiej.

Powstanie Inkubatora ma być początkiem zmian - inwestycji będą towarzyszyć dodatkowe zadania jak m.in budowa ścieżek rowerowych i aranżacja przestrzeni na miejsce turystyczne rekreacji i wypoczynku.

 

Autor: Zuza K. Wolska

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy