Reklama

Kłodzko zainwestuje w parki

Opublikowano: pt, 7 paź 2016 11:00
Autor:

Kłodzko zainwestuje w parki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż 4,5 miliona złotych pójdzie na zieleń miejską

Dobra wiadomość dla mieszkańców Kłodzka. Zyskają miejsca do rekreacji i wypoczynku. Będzie gdzie pospacerować, odpocząć i poćwiczyć. Samorządowcy dostali właśnie dużą dotację na rozwój terenów zielonych. We wrześniu rozstrzygnięty został konkurs w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w ramach którego Kłodzku przyznano ponad 3,6 mln zł dotacji. W ciągu najbliższych 3 lat miasto przeznaczy łącznie aż 4,5 mln zł na park Esperanto, Przyjaźni Wojsk Górskich, Kusocińskiego-Promenada oraz skwery przy ul. Reymonta, Kasztanowej, Łużyckiej i Warszawy Centrum. Całkowita powierzchnia objęta projektem to 5,5 ha. Prace ruszą już w przyszłym roku.

Park Esperanto W parku pojawi się nowa roślinność. Odtworzenie zostaną alejki i ścieżki parkowe, wykonane zostanie inteligentne oświetlenie bazujące na stylizowanych oprawach, pojawią się także elementy małej architektury.

Park Przyjaźni Wojsk Górskich Działania skupią się na rekultywacji roślinności. Wytyczona zostanie sieć alejek parkowych z oświetleniem inteligentnym; w parku pojawi się siłownia zewnętrzna i plac zabaw; odtworzone zostaną istniejące schody, pojawią się akcesoria dla ptaków i owadów.

Park Kusocińskiego-Promenada Zakres prac będzie dotyczył roślinności, alejek, oświetlenia, montażu akcesoriów dla ptaków i owadów i małej architektury.

Skwer przy ul. Reymonta Odnowiona zostanie zieleń, nasadzona nowa roślinność i wytyczone alejki. Powstanie plac zabaw wraz z nawierzchniami bezpiecznymi, odtworzona i zabezpieczona zostanie konstrukcja muru oporowego, wykonane zostaną schody, pojawią się elementy małej architektury.

Skwer przy ul Kasztanowej Przeprowadzona zostanie rewaloryzacja zieleni istniejącej oraz zasadzenie nowej; odtworzone zostaną alejki, pojawia się elementy małej architektury i siłownia zewnętrzna.

Skwer przy ul. Łużyckiej Zasadzona zostanie nowa roślinność, wytyczone zostaną ścieżki i placyki. Pojawią się elementy małej architektury.

Skwer przy ul. Warszawy Centrum Działania skupią się na odnowie i nasadzeniach roślinności, wytyczeniu alejek, montażu elementów małej architektury

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy