Reklama

Kłodzko: Miasto będzie lepiej zabezpieczone przed powodziami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka

Kłodzko: Miasto będzie lepiej zabezpieczone przed powodziami  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Na konferencji potwierdzono wiele nowych inwestycji | foto Fot. Michał Piszko Burmistrz Miasta Kłodzka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Wody Polskie zorganizowały konferencję z udziałem włodarzy z naszego powiatu. Kłodzko już wkrótce będzie lepiej zabezpieczone przed powodziami

Kłodzko - Będzie bezpieczniej. Wody Polskie potwierdziły inwestycje w obrębie Kłodzka, które mają znacząco poprawić poziom bezpieczeństwa mieszkańców w przypadku ewentualnych powodzi. 

 

Zabezpieczenia przeciwpowodziowe 

We wtorek, 29 czerwca Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zorganizowało konferencję, w której udział wzięli także włodarze z naszego powiatu. Wody Polskie potwierdziły, że w korycie Nysy, m.in. w obrębie Kłodzka zostaną przeprowadzone inwestycje, które mają na celu zabezpieczenie miasta przed powodziami. - Po tylu latach próśb, rozmów, wymiany pism w końcu miasto będzie zabezpieczone przed powodziami - podkreśla Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. Już w lipcu rozpocznie się kampania informacyjna dotycząca całego przedsięwzięcia. Jesienią tego roku zostaną przeprowadzone ostatnie konsultacje, a prace rozpoczną się wiosną 2022 r. Modernizacja w obrębie Kłodzka potrwa do 2023 r. 

 

Zaplanowane inwestycje - Kłodzko

Prowadzone będą prace związane z murami brzegowymi - poprawa stanu, budowa nowych murów, przystosowanie ich do wyższych fal. Planowane jest udrożnienie koryta, umocnienie skarp koryt, remont i modernizacja wałów przeciwpowodziowych. Zostaną przeprowadzone prace związane z mostami, kładkami oraz istniejącymi umocnieniami. Ukształtowane zostaną odcinki ujściowe. Ponadto Wody Polskie zapowiedziały budowę drenaży, przebudowę progów piętrzących na bystrza kamienne oraz budowę przepławek, kanałów migracyjnych, jazów oraz zapór przeciwrumowiskowych

Natalia Kołodziej, inf. Burmistrz Michał Piszko 

 

Kłodzko: Miasto będzie lepiej zabezpieczone przed powodziami

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy