reklama
reklama

Kłodzko. XX Bitwa o Twierdzę już w sierpniu! Miasto znów stanie się stolicą żywej historii

Opublikowano:
Autor:

Kłodzko. XX Bitwa o Twierdzę już w sierpniu! Miasto znów stanie się stolicą żywej historii - Zdjęcie główne

Nie przegap największego wydarzenia militarno-historycznego Dolnego Śląska! XX Bitwa o Twierdzę to połączenie widowiskowej rekonstrukcji, żywej historii i niezapomnianej atmosfery

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZanim jednak wybuchną działa i ruszą czołgi, już 8 sierpnia warto wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Mowa o Nocnym Zwiedzaniu Miasta z Dreszczykiem, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Pod wodą. Powódź w Kłodzku w 1938 roku"
reklama

Sierpień w Kłodzku zapowiada się wyjątkowo emocjonująco! Wszystko za sprawą XX edycji Bitwy o Twierdzę, która już 9 sierpnia ponownie ożywi mury Twierdzy Kłodzko oraz ulice miasta. To nie tylko wydarzenie dla pasjonatów historii. To pełna akcji, barw i dźwięków podróż przez wieki, którą przeżyją całe rodziny.

 

W przeddzień wielkiego starcia – historia z dreszczykiem

Zanim jednak wybuchną działa i ruszą czołgi, już 8 sierpnia warto wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Mowa o Nocnym Zwiedzaniu Miasta z Dreszczykiem, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Pod wodą. Powódź w Kłodzku w 1938 roku". To niezwykła okazja, aby w klimatycznej atmosferze poznać dramatyczne momenty z historii miasta – z przewodnikami, światłem latarni i solidną dawką emocji.

reklama

 

9 sierpnia – czas bitwy, czas historii

W sobotę, 9 sierpnia, bramy Twierdzy Kłodzko otwierają się już o godzinie 9:00. Od tego momentu odwiedzający mogą zanurzyć się w świecie rekonstrukcji historycznej – od średniowiecza aż po czasy II wojny światowej i bardziej współczesne. Ponad 300 rekonstruktorów zadba o to, by każdy mógł nie tylko zobaczyć historię, ale też ją poczuć, usłyszeć i dotknąć.

 

Na miejscu czekać będzie mnóstwo stoisk historycznych, dynamicznych pokazów oraz wojskowy obóz. Będzie czarny proch, huczne wystrzały, oryginalny sprzęt wojskowy, a także prawdziwe perełki militariów – w tym jeżdżący czołg T-34 oraz gąsienicowy ciągnik artyleryjski Mazur D-350. Nie zabraknie armat, motocykli i wielu innych atrakcji, które przyciągną nie tylko pasjonatów wojskowości.

reklama

 

 

Wielki przemarsz i inscenizacja bitwy

O godzinie 11:30 rozpocznie się uroczysty przemarsz wojsk przez miasto, prowadzony przez widowiskową orkiestrę szkocką Częstochowa Pipes and Drums. Marsz zakończy się na kłodzkim rynku o 12:00, gdzie odbędzie się pokaz orkiestry oraz prezentacja wojsk uczestniczących w wydarzeniu.

 

Kulminacją dnia będzie rekonstrukcja historycznej bitwy, która rozpocznie się o godz. 16:30 w parku przy ul. Nowy Świat. Zanim jednak wojska napoleońskie zmierzą się z pruskimi, widzowie zostaną wprowadzeni w klimat walk przez wspomnianą orkiestrę oraz efektowny pokaz kawalerii.

reklama

 

Bilety i organizacja

Udział w wydarzeniu możliwy jest w ramach biletu na klasyczne zwiedzanie Twierdzy Kłodzko, który obejmuje również wstęp na inscenizację bitwy w parku. Istnieje też możliwość zakupu samego biletu na rekonstrukcję – w cenie 25 zł od osoby.

 

Bilety online dostępne są  TUTAJ

 

reklama

Nie przegap największego wydarzenia militarno-historycznego Dolnego Śląska! XX Bitwa o Twierdzę to połączenie widowiskowej rekonstrukcji, żywej historii i niezapomnianej atmosfery. Zarezerwuj czas w sierpniowy weekend i przyjedź do Kłodzka – historia czeka, byś stał się jej częścią.

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo