Reklama

Kłodzko: Radni udzielili wotum zaufania dla zarządu powiatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Google StreetView

Kłodzko: Radni udzielili wotum zaufania dla zarządu powiatu - Zdjęcie główne

Kłodzko: W poniedziałek, 31 maja odbyła się sesja absolutoryjna powiatu kłodzkiego | foto Fot. Google StreetView

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Podczas sesji radni zapoznali się z raportem o stanie Powiatu Kłodzkiego w 2020 r.

Kłodzko - W poniedziałek, 31 maja, w trybie zdalnym odbyła się VI sesja rady powiatu, podczas której radni głosowali w sprawie udzielenia wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu kłodzkiego.

 

Czy zarząd powiatu działał prawidłowo? 

Dzisiejsza sesja rady powiatu kłodzkiego była jedną z najważniejszych w ciągu całego roku. Podczas sesji podsumowano i oceniono pracę zarządu w roku 2020. Roku, w którym samorządy stanęły przed wyzwaniem walki z pandemią koronawirusa. Zarząd naszego powiatu w okresie panującej pandemii wprowadził szereg dodatkowych działań, skierowanych na przeciwdziałanie rozpowszechnianiu się pandemii. Mimo trudnego czasu, udało się zrealizować większość zaplanowanych zadań i założeń budżetowych. Radni zapoznali się z raportem o stanie Powiatu Kłodzkiego w 2020 r, a następnie odbyła się debata. Po niej zagłosowano w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium dla zarządu. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowego działania finansowego organu w określonym przedziale czasowym - w tym przypadku, zarządu powiatowego. 

 

Radni są na tak

18 radnych zagłosowało za udzieleniem wotum zaufania, 3 zagłosowało przeciwko, 3 osoby natomiast wstrzymały się od głosu. Komisja Rewizyjna z Regionalnej Izby Obrachunkowej wydała pozytywną opinię wobec sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2020 i zwróciła się do rady z wnioskiem o udzielenie absolutorium. Za udzieleniem absolutorium zagłosowało 17 radnych, przeciwko 3, natomiast od głosu wstrzymały się 4 osoby. Radni jednomyślnie przyjęli także uchwałę dotyczącą sprzeciwu rady powiatu w sprawie zamiaru likwidacji IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Kłodzku. Sprzeciw zostanie przesłany do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe Kłodzko 

 

Kłodzko: Radni udzielili wotum zaufania dla zarządu powiatu kłodzkiego

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy