Reklama

Kłodzko: Więźniowie pójdą do pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Zakład Karny w Kłodzku

Kłodzko: Więźniowie pójdą do pracy - Zdjęcie główne

Kłodzko: Kolejny przedsiębiorca zdecydował się na współpracę z kłodzkim ZK. | foto Fot. Zakład Karny w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: 27 września Dyrektor Zakładu Karnego w Kłodzku - płk Wiesław Zwiefka podpisał umowę z firmą Kamar Iinternational. Kolejni więźniowie pójdą do pracy.

Kłodzko. Więźniowie z Zakładu Karnego w Kłodzku zostaną zatrudnieni przy pracach związanych z produkcją wyrobów tekstylnych. Będą rozładowywać towar, obsługiwać maszyny oraz urządzenia produkcyjne. Zajmą się również pakowaniem produktów, kontrolą oraz pomocą przy transporcie. Praca wykonywana będzie na terenie kłodzkiego zakładu karnego oraz w siedzibie firmy w miejscowości Młynów.

Płatne zatrudnienie to duża możliwość dla skazanych - mogą zarobić pieniądze, aby zapłacić nałożone na nich alimenty i inne zobowiązania finansowe, takie jak na przykład zadośćuczynienia ofiarom przestępstw. Ponadto praca służy resocjalizacji oraz pomaga w zdobyciu kwalifikacji zawodowych, które mogą okazać się przydatne po zakończeniu wyroku.

<> 

Jakie korzyści ma pracodawca?

Zatrudnienie więźniów związane jest z wieloma korzyściami dla przedsiębiorców. Mogą oni między innymi otrzymać zryczałtowany zwrot wynagrodzenia w wysokości do 35% kwoty brutto. Pracodawca zatrudniający skazanych nie musi zawierać z nimi indywidualnych umów o pracę oraz nie odprowadza składki zdrowotnej i nie płaci zasiłku chorobowego.

Przeczytaj również:

 

 

Autor: Zuza K. Wolska / info: Zakład Karny w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy