Reklama

Kłodzko: Szpital wstrzymuje przyjęcia i planowane zabiegi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Jacek Halicki

Kłodzko: Szpital wstrzymuje przyjęcia i planowane zabiegi  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Przez koronawirusa szpital na razie nie przyjmuje pacjentów | foto Fot. Jacek Halicki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Sytuacja pandemiczna w naszym powiecie jest coraz poważniejsza. Szpital nie będzie przez jakiś czas przyjmował planowanych pacjentów.

Kłodzko. Szpital podjął decyzję o zatrzymaniu przyjęć nowych pacjentów. 

 

Zmiany w funkcjonowaniu 

Wszystkie zmiany wprowadzone do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku są tymczasowe. Dyrektor szpitala na podstawie zaleceń ministerstwa zdrowia wstrzymał planowe przyjęcia i wykonywanie zabiegów. Obostrzenia zawarte w zarządzeniu nie dotyczą świadczeń udzielanych  w poradniach, pracowniach diagnostycznych i laboratoryjnych. Poradnie i POZ oraz wspomniane pracownie diagnostyczne będą funkcjonowały tak samo. Do szpitala będą przyjmowani pacjenci tylko w stanie zagrożenia zdrowia, życia oraz pacjenci onkologiczni. W innych przypadkach o przyjęciu zdecyduje lekarz. Wszystkie planowane zabiegi, które nie służą bezpośredniemu ratowaniu życia, będą przesunięte na inny termin. - ZOZ w Kłodzku nadal przeprowadza planowane badania obrazkowe, np. TK, rezonans, RTG oraz endoskopowe (np. gastroskopia kolonoskopia etc) oraz przyjmuje w poradniach specjalistycznych. Nie rezygnujcie z badań - apeluje starosta, Maciej Awiżeń. 

 

Źle się dzieje

W Kłodzkim szpitalu właściwie nie ma już miejsc, panuje tam 100% obłożenie. Dlatego też nie powinny nikogo dziwić wstrzymane przyjęcia. Karetek również jest jak na lekarstwo, a mieszkańcy muszą czekać o wiele dłużej, zanim zjawi się u nich pogotowie. Czasami bywa, że z innego miasta, a nawet powiatu. Sytuacja z dnia na dzień zmienia się wraz z liczbą zachorowań na koronawirusa. Całe województwo dolnośląskie może zostać niedługo objęte czerwoną strefą. Ministerstwo zdrowia w najbliższych dniach poinformuje o konkretnych środkach. Należy jednak pamiętać, że wstrzymanie przyjęć nie równa się odmowie pomocy medycznej. W przypadku zagrożenia zdrowia i życia, pacjentowi musi zostać udzielona natychmiastowa pomoc. 

Natalia Kołodziej, inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy