Reklama

Kłodzko. Starostwo bez barier

Opublikowano:
Autor:

Kłodzko. Starostwo bez barier - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku przy ul. Wyspiańskiego pojawiły się urządzenia i rozwiązania pomocne niepełnosprawnym

W ramach projektu „Dostępny samorząd”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest poprawa dostępności do usług publicznych dla osób niepełnosprawnych, w kłodzkim starostwie (budynek przy ul. Wyspiańskiego) wykonano aż 9 udogodnień. Kosztowały 71,5 tys. zł. Co konkretnie wykonano w ramach projektu sfinansowanego przez PEFRON? Na parkingu przy budynku starostwa (w najbliższym sąsiedztwie) wyznaczono 3 miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, a przy głównym wejściu do budynku zamontowano system TOTUPOINT pozwalający osobie z niepełnosprawnością wzrokową, która ma w telefonie darmową aplikację Totupoint, na zlokalizowanie budynku, jak również zorientowanie się w rozmieszczeniu pomieszczeń, głównie Biura Obsługi Klienta.

 

Pozostałe udogodnienia

> W punkcie podawczym na parterze zamontowano stanowiskową pętlę indukcyjną. Dostępna jest również w budynku pętla indukcyjna przenośna, wykorzystywana zależnie od potrzeb. Urządzenie redukcje szum oraz hałas tak, aby osoba słabosłysząca lepiej słyszała urzędnika.

> Na każdym piętrze umieszczono TYFLOPLANY, które pozwalają osobom niewidomym lub słabowidzącym zorientować się w położeniu pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych.

> Na parterze zamontowano w podłogach ścieżki kierunkowe i pola uwagi dla osób niewidomych używających lasek.

> Na poręczach zamontowano nakładki, a przy biurach tabliczki przydrzwiowe w języku Braille’a.

> Na drugim piętrze po obu stronach klatek schodowych zamontowano materace ewakuacyjne pozwalające na szybką i bezpieczną ewakuację osób, które mają problem z poruszaniem się.

> Na każdej kondygnacji (parter, pierwsze i drugie piętro) znajdują się toalety przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami, w których dostępne są zestawy alarmowo – przywoławcze, pozwalające na wezwanie pomocy. Dodatkowo w toalecie na parterze znajduje się przewijak dla małych dzieci.

> W Biurze Obsługi Klienta dostępne są ramki do podpisu ułatwiające podpisywanie dokumentów osobom ze szczególnymi potrzebami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy