Reklama

Kłodzko. Ruszają konsultacje społeczne w sprawie budowy drogi ekspresowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. GDDKiA

Kłodzko. Ruszają konsultacje społeczne w sprawie budowy drogi ekspresowej  - Zdjęcie główne

Budowa drogi ekspresowej S8 w wariancie A2, czyli przez Kukułkę, równa się z ingerencją w środowisko naturalne. Mieszkańcy nie zgadzają się z takim planem przebiegu trasy | foto Fot. GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 4 czerwca możesz zgłosić swoje uwagi i wnioski dotyczące drogi S8. Dowiedz się, jak to zrobić

Kłodzko. Dziś rozpoczęły się konsultacje społeczne w ramach prowadzonej oceny oddziaływania na środowisko dla budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław (Magnice)-Kłodzko odcinek III Łagiewniki- Wrocław (Magnice). Uwagi i wnioski można przesyłać do 4 czerwca. W tych dniach wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z wnioskiem oraz dokumentacją sprawy, w tym przede wszystkim z raportem o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, które są dostępne na stronie internetowej http://bip.wroclaw.rdos.gov.pl/obwieszczenia, a także w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Al. Jana Matejki 6 we Wrocławiu. Zainteresowani, którzy chcą uzyskać dostęp do dokumentów wcześniej muszą się zgłosić telefoniczne pod numer tel. 71 747 93 00 lub drogą mailową na adres sekretariat.wroclaw@rdos.gov.pl ze wskazaniem proponowanej daty i godziny przeglądania dokumentów. Można je przejrzeć od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00.

 

 

Jak zgłosić swoje uwagi i wnioski?

-w formie pisemnej na adres: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Al. Jana Matejki 6, 50-333 Wrocław

-ustnie do protokołu lub w formie elektronicznej na adres e-mail sekretariat.wroclaw@rdos.gov.pl

- przez elektroniczną skrzynkę podawczą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu

 

Dlaczego potrzebna jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach?

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest niezbędna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Do wniosków o wydanie DŚU został dołączony raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. To jeden z elementów procedury oceny oddziaływania na środowisko, którą przeprowadził RDOŚ we Wrocławiu, jeszcze przed wydaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach. W raporcie dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy drogi ekspresowej S8 w zakresie hałasu, powietrza, jakości wód oraz na inne komponenty środowiska, takie jak: rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie. Na podstawie takich analiz wskazane zostały działania minimalizujące i kompensujące wpływ inwestycji na środowisko. Określona została m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód,  zakres nadzoru przyrodniczego.  Każda osoba zainteresowana tą kwestią będzie miała możliwość zapoznania się z raportem na etapie procedury.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy