Reklama

Kłodzko: Protestowali przeciwko pracy na czarno FOTO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Związek Syndykalistów Polski zorganizował pikietę pod jednym z kłodzkich sklepów. Protestujący sprzeciwiają się nieludzkiemu traktowaniu pracowników

Kłodzko - Związek Syndykalistów Polski z oddziału we Wrocławiu interweniował w sprawie pracownicy jednego z kłodzkich sklepów, w którym miała pracować „na czarno”.

 

Kobieta nie otrzymała należnej wypłaty

W sobotę, 29 maja pod jednym ze sklepów na terenie Kłodzka odbyła się pikieta zorganizowana przez Związek Syndykalistów Polski z Wrocławia. - W sklepie tym, jedna z pracownic pracowała bez umowy oraz nie dostała pełnego wynagrodzenia za wszystkie przepracowane dni. Nie otrzymała również obiecanej umowy o pracę. Kontakt z szefem był utrudniany. Żaden z pracowników sklepu nie chciał pracownicy podać danych szefa, ani jego numeru, prawdopodobnie ze strachu - ujawniają działacze ZSP. W odpowiedzi na zgłoszenie pracownicy z Kłodzka, postanowili wręczyć szefowi sklepu wezwanie do zapłaty zaległego wynagrodzenia. Jedna z obecnych pracownic zadzwoniła do właściciela zakładu, jednak ten miał odmówić rozmowy i nie przyjechał także na miejsce. - Nie pozostało nam nic innego jak pikietować. Stanęliśmy pod sklepem, rozdawaliśmy ulotki i informowaliśmy klientów i przechodniów o zaistniałej sprawie. Widać było żywe zainteresowanie tematem - dodają przedstawiciele organizacji. 

 

Związek Syndykalistów Polski

ZSP to organizacja dążąca do zastąpienia społeczeństwa opierającego się jak twierdzą - na wyzysku oraz hierarchii - społeczeństwem równych i wolnych jednostek. Po akcji w Kłodzku związkowcy podkreślili, że oczekują zaprzestania zatrudniana kolejnych osób „na czarno” przez właściciela tej konkretnej placówki. - Oczekujemy, że nasze działania przyczynią się do rozliczenia się firmy z pracownicą zgodnie z prawem poprzez wypłacenie brakującej części wynagrodzenia oraz zapłacenia składek z tytułu stosunku pracy - wyjaśniają. - Sprzeciwiamy się nieludzkiemu traktowaniu pracowników i wykorzystywaniu ich. Zawsze stajemy po ich stronie - podkreślają przedstawiciele ZSP. Związkowcy oferują pomoc i zapraszają do kontaktu w przypadku jakichkolwiek naruszeń pracowniczych. 

Natalia Kołodziej, inf. Związek Syndykalistów Polski 

 

Kłodzko: Mieszkańcy protestują przeciwko pracy na czarno FOTO

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy