Reklama

Kłodzko. Przebudują spacerniaki na terenie Zakładu Karnego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. polska-org.pl

Kłodzko. Przebudują spacerniaki na terenie Zakładu Karnego - Zdjęcie główne

foto Fot. polska-org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku.

Kłodzko. Pomiędzy Zakładem Karnym w Kłodzku, a firmą AVIT podpisana została umowa dotycząca przebudowy placów spacerowych. Celem projektu jest kompleksowa przebudowa oraz modernizacja spacerników zlokalizowanych na terenie jednostki organizacyjnej.

Wybrany w drodze przetargu nieograniczonego wykonawca ma spore doświadczenie w tego rodzaju pracach. Budował m.in. halę produkcyjną w Zakładzie Karnym w Strzelinie. Dzięki podpisanej umowie możliwe będzie również zatrudnienienie więźniów odbywających karę pozbawienia wolności w Kłodzku. Liczba tej grupy ma wynosić 15 osób, przy czym aktualnie pracę świadczy 5 skazanych. Wykonują oni prace budowlane, remontowe, gospodarcze, a także pomocnicze. Warto przypomnieć, że zatrudnienie więźniów to jeden z ważniejszych, stosowanych przez Służbę Więzienną środków wychowawczych, nie tylko sprzyjający zdobywaniu odpowiednich kwalifikacji zawodowych, ale przed wszystkim wzbudzający u skazanych wolę współdziałania w kształtowaniu w nich społecznie pożądanych postaw.

Dzięki temu, że więźniowie otrzymują wynagordzenie za pracę, mogą spłacać nałożone na nich sądowe zobowiązania finansowe. Stwarza to możliwość naprawienia wyrządzonej przestępstwem szkody oraz spłatę zobowiązań jako formy zadośćuczynienia ofiarom przestępstw. 

K.Golak/Zakład Karny Kłodzko

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy