reklama

Kłodzko. Protestowali w obronie wolnych mediów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. FB/Janusz Skrobot

Kłodzko. Protestowali w obronie wolnych mediów - Zdjęcie główne

Protest mieszkańców w obronie wolnych mediów i wolności słowa | foto Fot. FB/Janusz Skrobot

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMieszkańcy protestowali pod kłodzkim ratuszem w obronie wolnych mediów i wolności słowa
Reklama lokalna
reklama

„Minęło tylko 41 lat od tamtego sierpnia 1980 roku. Czas by ponownie bronić tego, co ważne dla każdego Polaka” - napisał na swoim Facebooku Janusz Skrobot i zapowiedział protest w obronie wolnych mediów i wolności słowa.

Na apel kłodzczanina odpowiedziało kilkanaście osób. Przyszli w środę, 18 sierpnia, pod kłodzki ratusz, aby bronić art. 54 Konstytucji RP. Artykuł 54 Konstytucji RP składa się z dwóch punktów: 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

reklama

Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Głosowanie wzbudziło wiele emocji wśród obywateli

11 sierpnia podczas głosowania w Sejmie, partia rządząca najpierw przegrała pierwsze trzy głosowania. Marszałek Sejmu ogłosiła 15-minutową przerwę, która trwała 1,5 godziny. Potem wznowiła obrady Sejmu i zarządziła reasumpcję, czyli ponowne głosowanie. "Za" nową ustawą medialną, która ogranicza funkcjonowanie między innymi telewizji TVN głosowali posłowie PiS - 228 głosów oraz trzech posłów Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko oraz Stanisław Żuk. Przeciwko było 216 posłów - wszyscy członkowie opozycji oraz Stanisław Tyszka z Kukiz15. Przeciw opowiedzieli się również posłowie Porozumienia - Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij.

reklama

10 posłów wstrzymało się od głosu - dziewięciu posłów Konfederacji oraz Andrzej Gut-Mostowy z PiS. W głosowaniu nie wzięło udział sześcioro posłów. Violetta Porowska, Marek Wesoły i Marek Zagórski z PiS, Konrad Berkowicz i Grzegorz Braun z Konfederacji, oraz poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa, który zasłabł i karetka zabrała go do szpitala. 

Jeden z mieszkańców Nowej Rudy postanowił zamanifestować swoją niechęć do partii rządzącej - wywiesił na płocie swojej posesji transparenty. Kliknij TUTAJ i zobacz, co zrobił

reklama

 

CZYTAJ TAKŻE:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama