Reklama

Kłodzko. Pożyczą ponad pół miliona na ratunek PKS-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko. Pożyczą ponad pół miliona na ratunek PKS-u - Zdjęcie główne

19 radnych było za przyznaniem pożyczki PKS-owi | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Radni zdecydowali o udzieleniu pożyczki dla kłodzkiego PKS-u. Czy dzięki temu uda się go uratować?

Kłodzko. Podzcas dzisiejszej sesji radni powiatowi zdecydowali o udzieleniu długoterminowej pożyczki PKS-owi w Kłodzku. Zarząd Powiatu Kłodzkiego mając na uwadze przede wszystkim utrzymanie przedsiębiorstwa, przygotował projekt uchwały dotyczący udzielenia pożyczki powiatowej spółce w wysokości 585 tys. zł. Za udzieleniem pożyczki było 19 radnych, przeciw była jedna osoba i 6 radnych wstrzymało się od głosu. Starosta Maciej Awiżeń tym chce ratować kłodzki PKS, a tym samym zapewnić i polepszyć sytuację komunikacyjną pomiędzy poszczególnymi gminami powiatu, która dziś jest jednym słowem tragiczna. PKS w Kłodzku zmuszony został przez panującą pandemię do ograniczenia działalności, co spowodowało spadek obrotów o ok. 90%. Również na obecną sytuację PKS-u miało wprowadzenie zdalnej nauki dla uczniów od października 2020 r. co spowodowało kolejny zastój i kolejne straty PKS-u.

Przewozy tylko lokalne

Coraz więcej gmin w powiecie kłodzkim organizuje, bądź ma zamiar we własnym zakresie zorganizować komunikację wewnątrzgminną. Pojawia się zatem pytanie, czy nie lepiej sprzedać duże autobusy, sprzedać niepotrzebny teren i utrzymywać tylko kilku pracowników. - Cały czas powtarzam przedstawicielom gmin, że zapewnienie przewozów wewnątrz gmin jest ich obowiązkiem. Cieszę się, że Radków jako drugi po Międzylesiu, który dogadał się z PKS-em wprowadził takie przewozy. Nasz przewoźnik nie dawałby rady robić takich przewozów jak były kiedyś, nawet pod względem liczby autobusów i liczby kierowców. I my rzeczywiście zmierzamy do tego, żeby PKS Kłodzko zajmował się przewozami wewnątrz powiatowymi, czyli w skrócie między stolicą powiatu, a stolicą gminy i to będziemy utrzymywać – zapowiada starosta. - Chcemy zmniejszać koszty jakie PKS ponosił czyli: mniejsza administracja, mniej budynków, mniej autobusów, ale za to jeżdżące tam, gdzie firmy prywatne nie chcą jeździć. Będziemy też chcieli połączyć rozkłady jazdy z tymi, które będą miały poszczególne gminy, żeby np. ze wsi można było dojechać do Nowej Rudy, a stąd do Kłodzka. Spółka ma być mniejsza i lepiej zarządzana. – zapowiada Awiżeń.

 

 

 

 

 

Karolina Golak/Arkadiusz Balcerzak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy