Reklama

Kłodzko: Powstanie nowa strażnica

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Phantasma1958 Polska.org

Kłodzko: Powstanie nowa strażnica - Zdjęcie główne

Kłodzko: Straż pożarna zyska nową strażnicę | foto Fot. Phantasma1958 Polska.org

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Do końca 2024 roku powstanie nowa strażnica. Co dokładnie będzie zrobione?

Kłodzko: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku ogłosiła przetarg na wykonanie potrzebnej dokumentacji. Kłodzko do końca grudnia 2024 doczeka się nowej strażnicy. 

 

Perspektywy 

Nowa strażnica ma być wybudowana na działce położonej przy drodze krajowej nr. 8. W jej skład wejdzie hala garażowa, w której będzie szesnaście stanowisk. Poza tym będzie wybudowana również stacja obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych. Na terenie strażnicy powstaną magazyny, w tym między innymi przeciwpowodziowy. Kolejne części projektu to jednostka ratowniczo - gaśnicza, która ma znaleźć się na parterze budynku oraz komenda powiatowa PSP na piętrze budynku. Dodatkowo, przy strażnicy ma powstać boisko wielofunkcyjne. Wykonawca, który będzie odpowiadał za dokumentację musi także dostarczyć pozwolenie na budowę. Ma na to czas do października. 

Prace budowlane zaczną się od drugiej połowy 2021 roku. Planowany termin realizacji tej inwestycji to grudzień 2024. 

 

Jak to się zaczęło?

Działka, na której ma powstać strażnica została podarowana przez Gminę Miejską Kłodzko. Zgodę na darowiznę wydała rada miasta w Kłodzku. Gmina współpracuje z JRG Kłodzko od dawna w tej sprawie, celem jest przeprowadzka z obecnego budynku. Odstaje on wymiarowo od potrzeb PSP.

 

Po co jest strażnica?

Zadania strażnicy to między innymi przyjmowanie zgłoszeń o zdarzeniach, magazynowanie sprzętu ochrony indywidualnej, magazynowanie środków gaśniczych, zapewnienie miejsca do szkoleń strażaków, naprawa i konserwacja sprzętu oraz wszelkie działania operacyjne, o których zdecyduje komendant państwowej straży pożarnej. 

Natalia Kołodziej, inf. Remiza.com.pl 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy