Reklama

Kłodzko: Policyjne spotkanie dla seniorów przyciągnęło 1,5 tys. widzów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Policja Dolnośląska

Kłodzko: Policyjne spotkanie dla seniorów przyciągnęło 1,5 tys. widzów - Zdjęcie główne

Kłodzko: Policjanci z naszego regionu edukują seniorów, jak być bezpiecznym w sieci | foto Fot. Policja Dolnośląska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: „Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo. Korzystają z nich seniorzy, którzy chcą czuć się bezpiecznie w internecie

Kłodzko - Policjanci z całego województwa dolnośląskiego, w również z Kłodzka, łączyli się z seniorami z naszego regionu. Majowe spotkanie „Senior Online” przyciągnęło uwagę blisko 1500 osób. 

 

Bezpieczny senior w sieci

10 maja w jednostkach policji garnizonu dolnośląskiego odbyło się kolejne spotkanie policyjnych profilaktyków z seniorami, przy wykorzystaniu sieci internetowej. Kłodzko także uczestniczy w programie, a dostęp do spotkań zapewnia kłodzka komenda policji. Na zaproszenie do udziału w szkoleniu, tym razem, odpowiedziało prawie 1500 seniorów z całego województwa. Celem szkoleń w ramach programu „Senior Online” jest przede wszystkim kontakt policjantów z seniorami i uwrażliwienie mieszkańców na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępców internetowych i nie tylko. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można się przed tym ustrzec. Spotkania mają na celu także zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi szkodliwym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Spotkania odbywają się co kilka tygodni i udział w nich jest bezpłatny. Mieszkańcy będą mogli ponownie uczestniczyć w spotkaniu internetowym już 7 czerwca o godz. 9.00. 

Natalia Kołodziej, inf. Policja Dolnośląska, podkom. Wojciech Jabłoński 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy