Reklama

Kłodzko: Pieniądze dla najzdolniejszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. PAP / Andrzej Zbranecki

Kłodzko: Pieniądze dla najzdolniejszych - Zdjęcie główne

Kto może dostać stypendium? | foto Fot. PAP / Andrzej Zbranecki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Ruszył nabór wniosków o stypendium naukowe im. Grzegorza Ciechowskiego. Stypendium przyznawane jest za bardzo dobre wyniki w nauce oraz inne osiągnięcia w roku szkolnym oraz roku akademickim 2020/2021.

Kłodzko. Do 15 września br. można składać wnioski do XXII. edycji programu stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie wiejskiej Kłodzko. Program skierowany jest do uczniów i studentów w wieku 13-24 lat.

Gmina wiejska Kłodzko chce wspierać uzdolnioną młodzież. Dlatego już 22 raz przyznane zostaną stypendia finansowe. Uczniowie, którzy spełnią wszystkie kryteria przez 10 miesięcy będą dostawać pieniądze. Kwota stypendium uzależniona jest od liczby wniosków, które wpłyną i zostaną rozpatrzone pozytywnie. Decydującym kryterium jest dochód, który na jednego członka rodziny nie może przekroczyć 1 260 złotych brutto.

W poprzednim roku finansowe wsparcie przyznano 8 uczniom i studentom. Przez ponad 20 lat istnienia programu wypłacono 104 stypendia dla 63 osób, o łącznej wartości ponad 230 tys. zł. 

Z wnioskami o stypendium mogą wystąpić: za wyniki w nauce - dziekan uczelni lub dyrektor szkoły, za osiągnięcia w różnych dziedzinach - Radni Gminy Kłodzko, dyrektorzy instytucji kultury, organizacje pozarządowe, kluby sportowe i stowarzyszenia.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udziela Urząd Gminy w Kłodzku, pod numerem tel. 74 868 92 07.

 

 

Autor: Zuza K. Wolska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy