Reklama

Kłodzko. Olbrzymie podwyżki na cmentarzu komunalnym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Kłodzko. Olbrzymie podwyżki na cmentarzu komunalnym - Zdjęcie główne

Za nowymi stawkami głosowało 20 radnych. Nikt nie był przeciw | foto Fot. Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O 131 procent więcej - taką podwyżkę ustalili kłodzcy radni za umieszczenie urny w kolumbarium. Dlaczego aż o tyle?

Kłodzko. 31 sierpnia radni miejscy Kłodzka przegłosowali nowe stawki opłat cmentarnych. Wszystkie poszyły w górę, niektóre bardzo drastycznie. Tym samy zmieniono stawki, jakie obowiązywały na kłodzkich cmentarzach komunalnych od 2017 roku.

 - Utrzymanie cmentarzy komunalnych jest finansowe z pieniędzy, jakie wpływają do budżetu miasta z pobieranej opłaty cmentarnej. Na przestrzeni ostatnich trzech lat dochody z tego tytułu były niższe od ponoszonych kosztów na rzecz utrzymania cmentarzy, w związku z czym należy dostosować wysokość opłat do rzeczywistych kosztów oraz do wzrostu cen towarów i usług, jaki nastąpił od kwietnia 2017 roku – argumentują samorządowcy w uzasadnieniu uchwały o podwyżkach.

Opłaty wejdą w życie 14 dni po opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, czyli już od 21 września. Największy wzrost, bo aż o 131 procent, dotyczy opłaty za za umieszczenie urny w kolumbarium. Dlaczego ta opłata wzrosła aż o tyle? - W przypadku opłaty za umieszczenie pierwszej urny w niszy kolumbarium opłatę podniesiono aż o tyle, gdyż jest ona pobierana na 99 lat, a w niszy można umieścić do czterech urn. Za umieszczenie kolejnych urn nie można pobierać dodatkowej opłaty – argumentują kłodzcy samorządowcy. Za nowymi stawkami głosowało 20 radnych. Nikt nie był przeciw.

R.Piela

Czytaj także:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy