reklama
reklama

Kłodzko. Nowoczesna pracownia biologiczna w Chrobrym

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW kłodzkim liceum ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego oddano do użytku nowoczesną pracownie biologiczną, która powstałą ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Starostwa Powiatowego. Wartość nowej sali dydaktycznej to ponad 56 000 zł.
reklama

Kłodzko. W ubiegły piątek w kłodzkim ogólniaku otwarto nowoczesną pracownię biologiczną. Powstała ona dzięki udziałowi szkoły w programie pn.: "Eko-Pracownia - Zielone Serce Szkoły".  Dofinansowanie na realizację projektu w Kłodzku, pozyskane zostały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu -49 094,00 zł, reszta to wkład powiatu kłodzkiego. 

W symbolicznym otwarciu pracowni, na zaproszenie dyrektora I LO w Kłodzku - Marcina Klimaszewskiego, udział wzięli: 
starosta kłodzki - Maciej Awiżeń wraz z wicestarostą kłodzkim - Małgorzatą Jędrzejewską - Skrzypczyk oraz dyrektorem Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Kłodzku - Ewą Piszczek. 

Gospodarzem eko-pracowni, a zarazem jej współtwórczynią i koordynatorką, która pracowała przy realizacji projektu, została nauczycielka biologii - Elżbieta Twaróg.  

reklama

Na wyposażeniu nowej pracowni znalazły się: nowoczesne szafy, stoliki, ergonomiczne krzesła, 17 mikroskopów, monitor multimedialny, laptop, tablet graficzny, tablica, tace preparacyjne, preparaty trwałe tkanek uszkodzonych, zestawy do badań eko-badacza przeznaczone do badania wody i gleby, zestaw do biodegradacji, zestawy do poławiania bezkręgowców, szkło laboratoryjne, przyrządy do doświadczeń, zestawy ogrodnicze.  

Nowa eko-pracownia mocno rozszerzyła możliwości poznawcze uczniów. Nauczanie poprzez doświadczanie, jest najlepszą formą przyswajania wiedzy. 

W pracowni znajdziemy wiele niezwykłych atrakcji, jak różne odmiany roślin kolekcjonerskich czy niezwykle ciekawe gatunki owadów. Niewątpliwie bardzo ciekawa jest kolekcja kilku gatunków straszyków. Jest też jaszczurka z gatunku agawa brodata, o wdzięcznym imieniu Gniewko. 

reklama

W trakcie można było też osobiście potrzymać na swojej dłoni straszyka, oraz podejrzeć świat okiem mikroskopu.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama