Reklama

Kłodzko: Nowe miejsca pracy dla więźniów w zakładzie karnym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Zakład Karny w Kłodzku

Kłodzko: Nowe miejsca pracy dla więźniów w zakładzie karnym  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Zakład karny podpisał list intencyjny. Będzie 60 nowych miejsc pracy dla osadzonych | foto Fot. Zakład Karny w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Zakład Karny podpisał list intencyjny ze skarbem państwa i firmą K2 Projekt. Planują stworzyć 60 nowych stanowisk do pracy.

Kłodzko. Zakład Karny w Kłodzku poinformował o planach utworzenia 60 miejsc pracy dla osadzonych. Podpisano już list intencyjny. Co to oznacza? 

 

Zatrudnienie więźniów

2 lutego dyrektor kłodzkiego zakładu karnego, płk Wiesław Zwiefka oraz przedstawiciel firmy K2 Projekt, Wiesław Szczęśniak popisali list intencyjny o współpracy. To wstępna deklaracja zawarcia umowy o pracę w przyszłości. Będą wspólnie działać przy tworzeniu nowych stanowisk pracy dla więźniów przebywających w kłodzkim ZK. Takie rozwiązanie poprawi poziom resocjalizacji osadzonych, a także przyniesie zyski firmie. 

 

Kłodzko: Nowe miejsca pracy dla więźniów w zakładzie karnym

 

Zasady umowy

Firma K2 Projekt ma siedzibę w Oleśnicy i zajmuje się produkcją. To właśnie taką działalność będzie prowadzić na terenie zakładu karnego w Kłodzku. W ramach współpracy ZK Kłodzko udostępni firmie dwupiętrowy budynek, po przebudowie o łącznej powierzchni ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych. Do tej pory obiekt użyczony był Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia. Docelowo zatrudnionych ma zostać 60 więźniów. Cały pomysł oparty jest na realizacji rządowego programu - Praca dla Więźniów. Zakłada on budowę hal produkcyjnych przy zakładach karnych, zwiększenie możliwości nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulgi dla przedsiębiorców zatrudniających więźniów za pieniądze. 

 

Zmiany

Aby projekt doszedł do skutku, istniejąca hala musi być zmodernizowana. Ma również zostać stworzona dwupiętrowa, stalowa hala z zapleczem socjalnym. Będzie ona uzupełniała istniejącą już zabudowę. Strony zadeklarowały, że podpiszą przedwstępną umowę dzierżawy hali produkcyjnej w terminie nie później niż 30 kwietnia bieżącego roku. 

Natalia Kołodziej, inf. Zakład Karny Kłodzko

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy