Reklama

Kłodzko wzbudziło zainteresowanie

Opublikowano: wt, 29 maj 2018 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach projektu „Festiwal wrażeń” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej miasto Kłodzko uczestniczyło w Targach Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”. Targi odbyły się w Chorzowie w samym sercu województwa Śląskiego.

Mieszkańcy tego województwa bardzo często realizują model spędzania wolnego czasu oparty o aktywny wypoczynek i turystykę regionalną. Głównym celem uczestnictwa w targach turystycznych była promocja regionu pogranicza polsko-czeskiego i jego dziedzictwa oraz zachęcenie odwiedzających do udziału w zaplanowanych na najbliższym sezonie imprezach w ramach Festiwalu wrażeń ale promowane były również atrakcje turystyczne miasta. Największą popularnością cieszyła się ulotka "Szlakiem kłodzkich zabytków dla dzieci", która otrzymała także wyróżnienie w konkursie na najlepsze wydawnictwo promocyjne regionów i miast WEEKEND Z DZIECKIEM. Zainteresowanie wzbudziły również inne broszury: szlakiem zabytków sakralnych, Twierdza Kłodzko czy Podziemna Trasa Turystyczna. Odwiedzający chętnie sięgali po plan miasta oraz gadżety. Na targach prezentowali się wystawcy z różnych regionów Polski, a także z zagranicy. Festiwal wrażeń Głównym celem czesko – polskiego projektu Festiwal wrażeń jest zaproponowanie gościom w okresie letniego sezonu turystycznego, jak największej ilości różnorodnych wrażeń związanych z kulturowym przesłaniem regionu. Tematami przedmiotowych imprez zapewniających wrażenia będą osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Festiwal wrażeń realizowany będzie przez okres trzech lat na stronie czeskiej i polskiej. Każdego roku imprezy koncentrowały się będą na jednym z podanych powyżej motywów. Ogółem będzie możliwość odwiedzić 27 miejsc. W roku bieżącym /2018/ zaprezentuje się dziesięć miejsc. Każda z włączonych do projektu atrakcji turystycznych, przygotuje na okres sezonu program wrażeń, który będzie regularnie powtarzany przez jeden dzień w tygodniu przez okres wakacji letnich /lipiec-sierpień/. Program ukierunkowany będzie na temat osobowości, które żyły bądź tworzyły na obszarze pogranicza. W Kłodzku w ramach Projektu zaprezentuje się Podziemna Trasa Turystyczna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy