Reklama

Kłodzko: Który wariant drogi S8 będzie w końcu zrealizowany?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi S8 będzie w końcu zrealizowany?  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Trwa kompletowanie wniosków do budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Kłodzko-Ząbkowice | foto Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Kłodzko. W czwartek, 25 lutego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na odcinku drogi Bardo - Ząbkowice Śląskie. 

 

Decyzji brak

Pod koniec roku mieszkańcy protestowali w związku z budową drogi ekspresowej S8 w wariancie A2, czyli przez Górę Kostrę, potocznie zwaną Kukułką. Alternatywnym rozwiązaniem jest wariant A4 z tunelem przez Bardo. Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, który z tych wariantów będzie w końcu realizowany. Decyzje wydłużają się przez planowaną budowę obwodnicy Złotego Stoku w ciągu drogi krajowej 46. Dlatego też ostatni odcinek, czyli Kłodzko - Ząbkowice Śląskie, został podzielony na dwa etapy. Bardo - Ząbkowice i Kłodzko - Bardo. Jak informuje Magda Szumiata z GDDKiA we Wrocławiu, wczoraj, 25 lutego GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla tego pierwszego. Więcej o drugim etapie będzie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace projektowe dla obwodnicy Złotego Stoku. Wtedy też prawdopodobnie okaże się, który wariant budowy drogi S8 będzie wybrany. 

 

Co dalej

Wspomniane wcześniej decyzje środowiskowe dotyczą inwestycji, które mogą znacznie oddziaływać na środowisko i są potrzebne, aby wskazać przebieg drogi do dalszych prac projektowych. Dodatkowo wydanie takiej decyzji umożliwi ogłoszenie przetargu dla wykonawców. Bez niej nie będzie można uzyskać pozwolenia na budowę drogi.  Po uzyskaniu decyzji regionalna dyrekcja ochrony środowiska powinna wystąpić o opinie do Państwowego Gospodarstwa Wodnego i Dolnośląskiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu. Następnie zorganizowane będą konsultacje społeczne. 

Natalia Kołodziej

 

 

Kłodzko: Który wariant drogi S8 będzie w końcu zrealizowany?

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy