Reklama

Kłodzko: Koronawirus wśród dzieci. Czy jest się o co martwić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. ZOZ Kłodzko

Kłodzko: Koronawirus wśród dzieci. Czy jest się o co martwić?  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Do naszego szpitala trafiły dzieci zarażone koronawirusem | foto Fot. ZOZ Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Do naszego szpitala przyjęto dzieci zakażone koronawirusem. Jak przebiega choroba u najmłodszych?

Kłodzko. Jakiś czas temu informowaliśmy, że do ZOZ w Kłodzku po raz pierwszy trafiły dzieci zakażone koronawirusem. Czy zachorowalność u dzieci nasila się? 

 

Pojedyncze przypadki 

W piątek, 26 lutego do kłodzkiego szpitala trafiła trójka dzieci zarażonych koronawirusem. Jedno było przywiezione aż z Wrocławia, ponieważ na tamtejszym oddziale zakaźnym nie było miejsca. Dziecko przebywało w naszym szpitalu do wtorku, 2 marca. Zapytaliśmy dyrektorkę kłodzkiego szpitala, czy do placówki trafia coraz więcej dzieci chorych na koronawirusa - Nie, to był pojedynczy incydent. Dzieci były u nas kilka dni i były one obciążone chorobami współistniejącymi. Ich objawy były grypopodobne i nie różniły się zbyt wiele od objawów dorosłych - informuje Jadwiga Radziejewska. Maluchy zniosły chorobę łagodnie i na szczęście nie było takiej potrzeby, żeby którekolwiek z nich musiało zostać podłączone do respiratora. Jadwiga Radziejewska uspokaja, że do naszego szpitala trafia naprawdę niewiele dzieci zakażonych covidem i nie ma tendencji wzrostowej. To samo dotyczy młodzieży. Najczęściej na odział zakaźny trafiają osoby w podeszłym wieku, z różnymi chorobami. Zdarzają się także pojedyncze przypadki osób w wieku średnim bez obciążeń, ale jest to rzadkie zjawisko. 

 

Kłodzko: Koronawirus wśród dzieci. Czy jest się o co martwić?

 

Na co zwrócić uwagę? 

Pomimo tego, że dzieci nie chorują tak często jak dorośli, nie należy bagatelizować problemu. Szczególnie narażone są pociechy przebywające na co dzień w grupach np. w przedszkolu czy szkole. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia u swojego dziecka należy zapoznać je z zasadami higieny - jak nosić maskę, jak dobrze dezyfnekować dłonie. Jeśli dziecko źle się czuje, powinno zostać w domu i odpoczywać. Przede wszystkim dzieci reagują na to, jak sytuację postrzegają dorośli. Kiedy rodzice i opiekunowie mówią o sytuacji spokojnie, mogą zapewnić swoim dzieciom najlepsze wsparcie. Należy także pamiętać o zachowaniu ostrożności przy kontaktach dzieci ze starszymi osobami. Mogą one nieświadomie narazić seniorów, którzy mają obiżoną odpornosć. 

Natalia Kołodziej 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy