Reklama

Kłodzko: Kolejne spotkanie władz z przedsiębiorcami już 18 lutego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko: Kolejne spotkanie władz z przedsiębiorcami już 18 lutego  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Adam Łącki zaprasza na posiedzenie komisji | foto Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Przedsiębiorcy i władze miasta chcą omówić konkretniejsze rozwiązania odnośnie pomocy branży turystycznej.

Kłodzko. Podczas ostatniej rady powiatu przyjęto uchwałę o pomocy przedsiębiorcom. Były to jednak bardziej ogólne postulaty, które nie gwarantowały konkretnych rozwiązań. 

 

Robocze spotkanie

Po przekazaniu ogólnego stanowiska do rządu, między innymi za pośrednictwem Dominika Borka, nadszedł czas na opracowanie konkretnego planu pomocy branży turystycznej. 18 lutego o godzinie 13.30 Adam Łącki poprowadzi Komisję Rozwoju, Promocji, Turystyki i Ochrony Środowiska z udziałem przedsiębiorców, starosty i burmistrzów z całego powiatu. Będzie to spotkanie robocze online. Do udziału zostały zaproszone także osoby z małych firm obsługujących turystykę. Chętne osoby mogą przygotować w punktach swoje propozycje i przed komisją przekazać je do biura rady powiatu, jednocześnie zgłaszając swój udział. Zgłoszenia można wysłać na maila rada@powiat.klodzko.pl. W odpowiedzi zostanie przesłany link do uczestnictwa w spotkaniu. - Dążymy do konkretów dla naszych przedsiębiorców w tym  kryzysie - mówi Adam Łącki. 

 

Kłodzko: Kolejne spotkanie władz z przedsiębiorcami już 18 lutego

 

Rada powiatu

Na ostatniej specjalnej radzie powiatu, właściciele firm wraz z władzami miasta zgodnie doszli do wniosku, że aby ruszyła machina pomocy dla branży turystycznej, rząd musi okazać konkretne wsparcie i przedstawić ukierunkowane propozycje. Nowych rozwiązań póki co brak. Co prawda zapowiadane są dodatkowe fundusze ze środków Unii Europejskiej, jednak przedsiębiorcy liczą na pomoc już teraz. Samorządy same muszą podjąć dialog z przedstawicielami branży i znaleźć konkretne rozwiązania. Ziemia Kłodzka w większości kręci się wokół turystyki i gałęzi uzdrowiskowej. To właśnie o te sektory należy walczyć, są one podstawą zatrudnienia i funkcjonowania gospodarki naszego regionu. 

Natalia Kołodziej

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy