Reklama

Kłodzko. Kolejarze zapomnieli o ubikacji na dworcu

Opublikowano:
Autor:

Kłodzko. Kolejarze zapomnieli o ubikacji na dworcu - Zdjęcie główne

Zamiast poczekalni z prawdziwego zdarzenia, na nowym dworcu kolejowym jest częściowo zasłonięta wiata. Latem jest tam duszno, zimą można zmarznąć na kość

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odnowiona za 70 mln zł stacja PKP Kłodzko Miasto robi wrażenie, dopóki nie zachce się nam siku. Próżno szukać na nowym dworcu toalet, tak samo jak poczekalni z prawdziwego zdarzenia

Kłodzko. Wybierasz się koleją do Kłodzka? Wysikaj się w pociągu na zapas. Na nowym dworcu toalety nie znajdziesz. - Na wyremontowanym dworcu pojawią się windy, a przy głównym wejściu dogodna pochylnia – zapowiadał Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, kiedy kolejarze ruszali z robotami w 2019 roku. I te zapowiedzi zostały zrealizowane. Był jeden peron, teraz są dwa. Do tego dwie windy i ponad 50-metrowa, bardzo szeroka pochylnia, na której można byłoby z powodzeniem organizować wyścigi dla osób na wózkach inwalidzkich.

 

Odnowiona za 70 mln zł stacja PKP Kłodzko Miasto robi wrażenie... dopóki nie zachce się nam siku. Próżno szukać na nowym dworcu toalet, tak samo jak poczekalni z prawdziwego zdarzenia. Zamiast niej są przeszklone wiaty, w których hula wiatr. Kilka miesięcy temu, kiedy wyszło na jaw, że na nowym dworcu nie będzie ani ubikacji ani poczekalni, ludzie zaczęli pukać się w czoło. W tej sprawie interweniował m.in. starosta Maciej Awiżeń. W odpowiedzi na jego list głos zabrał dyrektora ds. Obrotu i Zarządzania Nieruchomościami w spółce kolejowej, Przemysław Babczyński, który odniósł się do sprawy. - W ramach modernizacji ww. linii kolejowej przez PKP PLK S.A. rozebrany został budynek posadowiony na peronie, który służył jako poczekalnia, a jego stan techniczny nie pozwalał na dalsze użytkowanie.

PKP S.A. informuje, że w ramach posiadanych możliwości finansowych wewnętrznych i zewnętrznych realizuje działania inwestycyjne związane z transportem kolejowym i modernizacją obiektów dworcowych w całym kraju, jednakże zakres takich prac oparty musi zostać o szczegółowe analizy i uzgodnienia z lokalnymi władzami samorządowymi - pisał Przemysław Babczyński. Wydano 70 mln zł – zapomniano o ubikacjach.

R.Piela

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy