Reklama

Kłodzko. Jak wyglądają widzenia więźniów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Wikipedia

Kłodzko. Jak wyglądają widzenia więźniów? - Zdjęcie główne

Widzenia odbywają się pod nadzorem funkcjonariusza, przy oddzielnym stoliku | foto Fot. Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Więźniowie mogą widywać się z bliskimi. Wiemy, jak wyglądają takie spotkania w czasie pandemii

Kłodzko. Od kilu tygodni więźniów, którzy odsiadują wyroki można odwiedzać, ale z zachowaniem obostrzeń i zasad bezpieczeństwa epidemicznego. - W widzeniu mogą uczestniczyć nie więcej niż dwie osoby pełnoletnie, chyba że dyrektor zakładu karnego, w uzasadnionych wypadkach, wyrazi zgodę na udział większej liczby osób. Liczba osób niepełnoletnich nie podlega ograniczeniu, ale osoby niepełnoletnie mogą korzystać z widzeń tylko pod opieką dorosłych – podkreśla Karolina Okupniak, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu.

Widzenia odbywają się pod nadzorem funkcjonariusza, przy oddzielnym stoliku bez stosowania zabezpieczenia uniemożliwiającego bezpośredni kontakt. Zarówno odwiedzający jak i osadzeni, w trakcie widzenia muszą mieć maseczki, a przed spotkaniem muszą zdezynfekować ręce.

- Maseczki mogą być zdjęte wyłącznie na czas spożywania artykułów żywnościowych i napojów zakupionych przez odwiedzających w kantynie jednostki – przypomina rzeczniczka prasowa. Widzenia odbywają się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach. Zarówno więźniom, jak i odwiedzającym mierzona jest temperatura. Reżim sanitarny, warunki lokalowe i konieczność zachowania dystansu spowodowały też, że osadzeni mogą mieć tylko dwa widzenia w miesiącu.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy