Reklama

Kłodzko: jak pozbyć się choinki po świętach?

Opublikowano:
Autor:

Kłodzko: jak pozbyć się choinki po świętach? - Zdjęcie główne

Kłodzko. Chcesz wyrzucić choinkę po świętach? Zobacz, kiedy to zrobisz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Jak pozbyć się choinki po świętach i kiedy może zostać odebrana?

Kłodzko. Kończy się świąteczny okres. A to oznacza, że wielu mieszkańców nie będzie wiedziało co zrobić z choinką. Urzędnicy z Kłodzka przypominają, że drzewka świąteczne są odbierane przez oddział ENERIS Surowce we Wrocławiu od mieszkańców Kłodzka w terminach odbioru frakcji bio.

 

Jak przygotować choinkę przed wyrzuceniem?

Zarówno naturalne, jak i sztuczne drzewka przed wyrzuceniem trzeba w odpowiedni sposób przygotować. Choinkę trzeba wyjąć ze stojaka i usunąć wszystkie elementy dekoracyjne, czyli bombki, lampki i łańcuchy. Ozdoby zrobione z tworzywa sztucznego powinny trafić do pojemnika żółtego – tego na plastik i metal. Bombki błyszczące, tłukące się jak szkło, należy wrzucać do pojemnika czarnego na odpady zmieszane (w zielonym pojemniku powinny się znaleźć np. słoiki lub butelki szklane). Zepsute światełka choinkowe są elektroodpadami, dlatego trzeba je oddać do PSZOK lub do pojemników w sklepach ze sprzętem RTV/AGD. Naturalne drzewka cięte to odpady biodegradowalne, które dzięki przekazaniu do profesjonalnego zagospodarowania, ulegną całkowitemu rozkładowi. Żywe i sztuczne drzewka należy zostawić przy pojemniku na odpady lub boksach śmietnikowych, w przypadku zabudowy wielolokalowej w dniu odbioru albo można przywieźć do najbliższego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jeśli chodzi o zabudowę jednorodzinną, sztuczne drzewka będą odebrane z frakcją metale i tworzywa sztuczne.

 

Kiedy będą odbierane choinki?

Choinki od mieszkańców Kłodzka będą odbierane do 15 marca, zgodnie z harmonogramem dla frakcji bio (drzewka naturalne). Terminy odbioru odpadów komunalnych znajdują się na stronie internetowej: www.klodzko.pl oraz https://eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/dolnoslaskie/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy