Reklama

Kłodzko: Powstanie Inkubator Przedsiębiorczości! FOTO

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Miasto otrzymało środki na stworzenie Inkubatora Przedsiębiorczości. Powstanie on w Koszarach Białych Fortu Owcza Góra

Kłodzko - Budynek Koszar Białych był do tej pory nieużytkowany. Obiekt jednak zyska nowe życie – zostanie zaadaptowany na cele Inkubatora Przedsiębiorczości. 

 

Szansa dla przedsiębiorców

Jak poinformował burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, na terenie Koszar Białych Fortu Owcza Góra powstanie Inkubator Przedsiębiorczości. Głównym celem Inkubatorów Przedsiębiorczości jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw. W praktyce inkubatory nakierowane są przede wszystkim na młodych przedsiębiorców lub studentów. Inkubatory przedsiębiorczości, jak wskazuje sama nazwa, istnieją po to, by pomagać osobom, które dopiero zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą. Są doskonałym wsparciem w sytuacji, gdy po raz pierwszy chcemy zmierzyć się z biznesem i nie wiemy, od czego zacząć. Budynki dawnych fortyfikacji zostaną przeznaczone na lokale usługowe. W ramach projektu mury i budynki koszar zostaną odnowione i zabezpieczone przed dalszym niszczeniem. 

 

Dostępny dla wszystkich

Obiekt będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Przewidziana jest budowa windy oraz toalet dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Wyremontowana zostanie także istniejąca, historyczna droga. Wybudowane zostaną przyłącza wody, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i elektroenergetycznej. Powstaną miejsca parkingowe, uporządkowana zostanie zieleń. Wzdłuż projektowanej drogi oraz w sąsiedztwie koszar staną latarnie. Projektowanie i dostosowywanie obiektu do nowych funkcji odbywa się pod okiem naukowców, specjalistów od architektury fortecznej oraz konserwatora zabytków. Koszt inwestycji to 13 mln zł. brutto. Kłodzko otrzymało w tym celu dofinansowanie na kwotę 8,6 mln zł. - Dodatkowo na Forcie Owcza Góra prowadzone są równolegle prace projektowe w zakresie ścieżek rowerowych. W przyszłym roku powstanie ostateczna dokumentacja projektowa - informuje burmistrz Kłodzka, Michał Piszko. 

Natalia Kołodziej, inf. UM Kłodzko 

 

Kłodzko: Powstanie Inkubator Przedsiębiorczości! FOTO

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy