Reklama

Kłodzko. Gmina da Ci mieszkanie, musisz je wyremontować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Canva

Kłodzko. Gmina da Ci mieszkanie, musisz je wyremontować - Zdjęcie główne

Kłodzko: Kto może starać się o wynajem mieszkania od miasta? | foto Fot. Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Urząd Miejski w Kłodzku oferuje mieszkania do wynajęcia. Jest jeden warunek - trzeba je wyremontować.

Kłodzko. Aktualnie miasto w zamian za remont oferuje dwa mieszkania. Jedno z nich, dwupokojowe, ma 38 m2 i znajduje się przy ulicy Korfantego. Drugie o powierzchni 48m2 znajduje się przy ul. Połabskiej.

Możliwość wynajęcia mieszkania w zamian za remont jest bardzo dobrą alternatywą dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego mieszkania. Osoba wynajmująca podpisuje umowę z gminą, a koszty takiego wynajmu są niższe, niż wynajem od prywatnego właściciela.


Wynajem cieszy się zainteresowaniem

Kierownik wydziału zajmującego się mieniem komunalnym zapytana o zainteresowanie mieszkaniami, opowiedziała, że zależy ono od stanu technicznego i położenia konkretnej nieruchomości. - Są lokale na które jest duże zainteresowanie, na przykład dwupokojowe mieszkania w dobrej lokalizacji, wtedy podań jest bardzo dużo, czasami nawet 20. Są też lokalne o gorszym stanie technicznym i wtedy zainteresowanie jest zdecydowanie mniejsze - powiedziała Bogumiła Bahranowska.

Kto może dostać mieszkanie?

O mieszkanie mogą starać się osoby, których dochód w przeciągu ostatnich 3 miesięcy nie przekraczał nie przekracza na osobę 175% najniższej emerytury dla gospodarstw jednoosobowych (2189,04 zł brutto) lub 125% najniższej emerytury dla gospodarstw wieloosobowych (1 563,6 zł brutto) oraz osoby które:

  • opuszczają rodzinną lub instytucjonalną pieczę zastępczą,
  • zajmujące lokale w budynkach przeznaczonych do rozbiórki,
  • utraciły dotychczasowe mieszkanie wskutek katastrofy budowlanej, pożaru lub klęski żywiołowej,
  • są osobami bezdomnymi.

Trzeba spełnić jeszcze jeden warunek - w zaproponowanym lokalu do remontu nie może przypadać więcej powierzchni użytkowej niż: 32 m² na osobę - dla gospodarstw jednoosobowych lub 16 m² na osobę – dla gospodarstw wieloosobowych.

Mieszkanie przy ul. Korfantego

Mieszkanie przy ul. Korfantego 10/1 składa się z dwóch pokoi o pow.14,40 m² i 9,37 m², kuchni o pow.7,62m²,przedpokoju o pow. 4,94 m² oraz łazienki o pow. 1,85 m². Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi: 38,18 m². Mieszkanie wyposażone jest w instalację wodno-kanalizacyjna, elektryczną i gazową oraz ogrzewanie piecowe.

Przewidywany koszt robót remontowych około: 49 900 zł. Lokal można obejrzeć 15 grudnia o godz. 14:00, a podania przyjmowane są do 17 grudnia.

Mieszkanie przy ul. Połabskiej

Mieszkanie przy ul. Połabskiej 8/7 składa się z jednego pokoju o pow. 27,05 m², kuchni o pow.- 14,82 m², spiżarki o pow. 2,46 m², wspólnego przedpokoju oraz łazienki. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi: 48,33 m². Mieszkanie wyposażone jest w instalację wodno-kanalizacyjna, elektryczną i gazową oraz ogrzewanie piecowe.

Przewidywany koszt robót remontowych około: 16 350 zł. Lokal można obejrzeć 15 grudnia o godz. 14:30, a podania przyjmowane są do 17 grudnia.

 

Przeczytaj również:

 

autor: Zuza K. Wolska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy