Reklama

Kłodzko: Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej zrezygnowała z pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kłodzko: Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej zrezygnowała z pracy - Zdjęcie główne

Kłodzko: Decyzje personalne miały być konsekwencją kontroli po śmierci 3-letniej Hani

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Na koniec kwietnia burmistrz Michał Piszko miał ogłosić, jaką decyzję podjął względem dyrektorki OPS. Nie zdążył

Kłodzko. Burmistrz Michał Piszko nie może już podjąć żadnej decyzji wobec dyrektorki kłodzkiego OPS-u, ponieważ kobieta zrezygnowała z pracy. 

Decyzje personalne

Jak informuje rzecznik prasowy burmistrza Kłodzka, Daniel Jakubowski - W ostatnich dniach kwietnia burmistrz Michał Piszko miał przekazać decyzję, jaką podjął względem dyrektorki Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodzku. Miało to być konsekwencją kontroli, jaka została przeprowadzona w placówce po tragicznej śmierci 3-letniej Hani, której rodzina znajdowała się pod opieką ośrodka. Jednak tak się nie stanie, ponieważ 26 kwietnia dyrektorka OPS-u złożyła oficjalną rezygnację z pracy. 

 

Co dalej?

Jednocześnie, w OPS w Kłodzku została zakończona druga część kontroli w zakresie pracy asystentów rodziny. Kontrola opierała się przede wszystkim na dokładnym sprawdzeniu dokumentacji – teczek osobowych poszczególnych rodzin. Kontrolą objęto 20 dokumentacji rodzin, które były pod opieką asystentów. Okazało się, że kontroler wykrył szereg nieprawidłowości, których dopuścili się zarówno asystenci rodziny, jak i inni pracownicy, którzy mieli za zadanie zapewnić wsparcie rodzinom dysfunkcyjnym. Dokument pokontrolny liczy aż 600 stron. Teraz, z realizacją wniosków po kontroli oraz z poprawą działania ośrodka będzie musiało poradzić sobie nowe kierownictwo OPS Kłodzko - w trybie pilnym. 

Natalia Kołodziej 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy