Reklama

Kłodzko. Czy droga ekspresowa dotrze do naszego miasta?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. GDDKiA

Kłodzko. Czy droga ekspresowa dotrze do naszego miasta? - Zdjęcie główne

W I połowie 2021 roku GDDKiA planuje złożyć wniosek na fragment tego ostatniego S8, konkretnie od Ząbkowic do Barda | foto Fot. GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Dla dwóch odcinków nowej S8 złożono wnioski o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach Co z trzecim, który najbardziej interesuje mieszkańców Kłodzka?

Kłodzko. W ubiegłym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła dwa wnioski o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. 4 września 2020 roku do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla odcinka Łagiewniki - Wrocław (Magnice), a 20 października kolejny dotyczący odcinka Ząbkowice Śląskie – Łagiewniki. Co z ostatniam odcinkiem Ząbkowice – Kłodzko? W I połowie 2021 roku GDDKiA planuje złożyć wniosek na... tylko fragment tego ostatniego S8, konkretnie od Ząbkowic do Barda.

Czy ekspresówka nie dotrze do Kłodzka?

- Ostatni odcinek, tj. Kłodzko - Ząbkowice Śląskie, z uwagi na planowaną obwodnicę Złotego Stoku, zostanie podzielony na dwa mniejsze fragmenty Kłodzko - Bardo oraz Bardo - Ząbkowice Śl – wyjaśniają drogowcy z GDDKiA. - Złożenie wniosku dla odcinka Bardo - Ząbkowice Śląskie planowane jest w I połowie 2021 roku – dodają. Daty złożenia wniosku na odcinek Bardo - Kłodzko nie podają. Powodem podziału ostatniego odcina na dwa mniejsze są także protesty społeczne. Mieszkańcy gmin Kłodzko nie zgadzają się na proponowany przez drogowców wariant. Oni obstają za droższym, ale mnie ingerującym w życie ludzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy