Reklama

Kłodzko: Będzie 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kłodzko: Będzie 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym? - Zdjęcie główne

Kłodzko: Czy powstanie centrum logistyczne?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Możliwe, że jeszcze w tym roku powstanie centrum logistyczne, które zapewni 400 nowych miejsc pracy mieszkańcom z całego powiatu kłodzkiego.

Kłodzko: W planach władz miasta jest pozyskanie inwestora pod wybudowę nowoczesnego centrum logistycznego. Co to oznacza dla mieszkańców? 

 

Kłodzko - nowa inwestycja 

W Kłodzku, w okolicy ulic Dusznickiej i Letniej być może powstanie centrum logistyczne, w którego skład ma wejść kilka hal magazynowych.

Co to jest centrum logistyczne i czemu służy? Jest to samodzielny podmiot gospodarczy, który ma swój własny teren i infrastrukturę. Często w tego typu centrach znajdują się między innymi magazyn, parking, budynki gospodarcze, platforma przeładunkowa oraz biura. Tego typu placówki mogą pełnić różne funkcje, jak na przykład transport, przeładowywanie towarów, zarządzanie zamówieniami oraz obsługa techniczna. 

 

Plany władz miasta

Z racji tego, że inwestycja jest dopiero w zarodku, nie ma zbyt wielu szczegółowych informacji na jej temat. - Na chwilę obecną jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretach - mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - W tej chwili trwają rozmowy z inwestorem. Nasza gmina miejska jest zaangażowana w projekt z dwóch stron. Z jednej strony jesteśmy instytucją planującą teren pod względem przestrzennym. Natomiast z drugiej strony, jeżeli pojawiają się chętni najemcy, czyli inwestorzy, to właśnie my przygotowujemy komplet informacji dotyczących miasta Kłodzka - tłumaczy burmistrz. 

 

Kiedy będzie wiadomo więcej?

- Jeżeli wszystkie nasze zamierzenia będą spełnione w ciągu 9 miesięcy, będziemy mogli dokładnie poinformować, co będzie się działo. Na ten moment walczymy o inwestora. Chcemy go pozyskać, bo w grę wchodzi jeszcze jedna lokalizacja w innym mieście. Dlatego staramy się, aby pozyskać tego inwestora w zakresie transportu, ekspedycji i logistyki. - mówi burmistrz Kłodzka, Michał Piszko. To właśnie ta dziedzina przynosi dużo miejsc pracy, w dodatku wyspecyfikowanych. Jeżeli te zamierzenia znajdą swój szczęśliwy finał, to w Kłodzku powstałoby wtedy 400 nowych miejsc pracy. Za kilka miesięcy będzie wiadomo, jak sprawa się rozwinie. 

Natalia Kołodziej 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy