Reklama

Kłodzko: Autobusowy recydywista powrócił na trasę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. WITD Dolny Śląsk

Kłodzko: Autobusowy recydywista powrócił na trasę - Zdjęcie główne

Kłodzko: Autobus nie został naprawiony od czasu poprzedniej kontroli | foto Fot. WITD Dolny Śląsk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Kierowca busa po raz kolejny narażał pasażerów na niebezpieczeństwo. Nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzedniej kontroli inspekcji drogowej

Kłodzko - Inspektorzy z kłodzkiego oddziału terenowego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali kierowcę busa, który ponownie przewoził pasażerów uszkodzonym pojazdem. 

 

Autobusowy recydywista 

Inspektorzy z kłodzkiego oddziału terenowego WITD we Wrocławiu jeszcze nie zapomnieli kontroli sprzed dwóch tygodni, kiedy to kontrolowali autobus przewożący osoby na linii z Jastrzębia-Zdroju do Kudowy-Zdroju. Mężczyzna przewoził wtedy pasażerów pomimo braku aktualnego badania technicznego oraz licznych usterek, w tym jednej, najbardziej spektakularnej - uszkodzonych i przywiązanych gumową taśmą tylnych drzwi. Tylne drzwi autobusu były niedomknięte i uchylały się podczas jazdy. W piątek 25 czerwca, inspektorzy WITD zauważyli ten sam autobus wykonujący przewóz i zdecydowali o zatrzymaniu i ponownej kontroli. Decyzja ta okazała się brzemienna w skutkach dla przewoźnika, który jak gdyby nigdy nic używał autobusu do regularnych przewozów. Nie wykonał przy nim żadnych prac naprawczych i nie poddał go obowiązkowemu badaniu technicznemu. W pojeździe ujawniono wszystkie usterki stwierdzone podczas poprzedniej kontroli a także kilka kolejnych. W tej sytuacji kontrolujący usunęli autobus na parking strzeżony, aby uniemożliwić używanie pojazdu stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący otrzymał mandat karny za niestosowanie się do poleceń kontrolujących, zaś wobec przewoźnika zostało wszczęte kolejne już postępowanie w sprawie nałożenia kary administracyjnej. 

Natalia Kołodziej, inf. WITD Dolny Śląsk, oddział Kłodzko

 

Kłodzko: Autobusowy recydywista powrócił na trasę

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy