Reklama

Kasa na zabytki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Kasa na zabytki - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotacje w ramach programu Ochrona zabytków. Z blisko 2 tysięcy wniosków wybrano 380, w tym 6 z powiatu kłodzkiego.

Właściciele zabytków z powiatu kłodzkiego złożyli kilkanaście wniosków. Na dofinansowanie załapało się tym razem tylko cześć. Łącznie ministerstwo na nasze zabytki przyznało prawie 2 mln zł. Celem programu Ochrona zabytków jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację oraz ich udostępnianie na cele publiczne. W tym roku ministerialnej dotacji nie dostali między innymi: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Parafia św. Mikołaja w Domaszkowie, Parafia św. Mikołaja w Świerkach, Parafia św, Jerzego w Wilkanowie, Fundacja Pałac Gorzanów, Parafia św. Bartłomieja we Włodowicach. Dotacje z ministerstwa › Wambierzyce, Bazylika Nawiedzenia NMP – 540 tys. zł (na rekonstrukcję tynków z pracami konserwatorskimi kamieniarki elewacji wschodniej i latarni nad prezbiterium) › Piszkowice, Parafia Rzymsko-katolicka Św. Jana Chrzciciela – 510 tys. zł (na prace konserwatorsko – restauratorskie tynków i polichromii wnętrza oraz remont i konserwacja stolarki okiennej) › Ścinawka Górna, Fundacja Odbudowy Dworu Sarny – 570 tys. zł (na rekonstrukcję pokrycia dachowego w zamku Sarny) › Różanka, Parafia Rzymsko-katolicka Wniebowzięcia NMP – 180 tys. zł (na prace konserwatorskie i restauratorskie ołtarza głównego) › Stary Wielisław, Parafia św. Katarzyny – 110 tys. zł (na wymianę pokrycia dachowego z blachy ocynkowanej na blachę miedzianą) › Konradów, Parafia Rzymsko-katolicka św. Mikołaja – 80 tys. zł (na remont stolarki okiennej i drzwiowej w kościele filialnym w Radochowie).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy