Reklama

Kasa na walkę z epidemią!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Każdy ze szpitali otrzyma około 140 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej i sprzętu niezbędnego do walki z epidemią

Kasa na walkę z epidemią! - Zdjęcie główne

Między innymi kłodzki szpital otrzyma pomoc finansową | foto Każdy ze szpitali otrzyma około 140 tysięcy złotych. Pieniądze pozwolą na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej i sprzętu niezbędnego do walki z epidemią

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W powiecie kłodzkim pomoc trafi do: Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, Bystrzyckiego Centrum Zdrowia w Bystrzycy Kł., Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kł. (51 578 zł), trzech Domów Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, Domu Pomocy Społecznej w Kłodzku, Szczytnej oraz w Radkowie.

Do 25 powiatowych szpitali i 64 Domów Pomocy Społecznej na Dolnym Śląsku trafi pomoc. - Systematycznie poszerzamy zakres pomocy na walkę z epidemią. Najważniejsza jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców Dolnego Śląska. Tym razem wspieramy jednostki niepodlegające bezpośrednio samorządowi województwa, czyli szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej  – informuje marszałek Cezary Przybylski. Źródłem wsparcia są w większości fundusze unijne, a pozwoli ono na zakup m.in. środków ochrony indywidualnej i sprzętu niezbędnego do walki z epidemią. Każdy ze szpitali otrzyma około 140 tysięcy złotych, co w sumie daje kwotę 3,5 miliona złotych. W przypadku Domów Pomocy Społecznej przyjęto przelicznik 629 złotych na każdą osobę będącą pod opieką danego DPS-u, czyli w sumie 3,9 miliona złotych. W zeszłym miesiącu samorząd województwa uruchomił Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia, w ramach którego ponad 42 mln zł trafiło do szpitali „frontowych” oraz pogotowi ratunkowych, w tym również do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, który otrzymał 5,5 miliona złotych. Dodatkowo z budżetu województwa dofinansowanie wysokości  1,7 mln złotych otrzymał szpital w Jeleniej Górze. - W czasie epidemii uwaga wszystkich koncentruje się głównie na szpitalach zakaźnych. To oczywiście niezwykle ważne. Jednak wsparcie potrzebne jest w całym systemie ochrony zdrowia. Dlatego zdecydowaliśmy o wsparciu mniejszych, lokalnych szpitali, działających na terenie gmin i powiatów. Wsparcie dla DPS-ów jest zgodne z rekomendacją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Przykłady płynące z Włoch czy Hiszpanii wskazują, że są to niezwykle wrażliwe miejsca, narażone na atak koronawirusa. Trzeba je chronić, a my przyłączamy się do działania na ich rzecz – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy