Reklama

Karol Głowa został nowym właścicielem zamku w Ratnie Dolnym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Redakcja

Karol Głowa został nowym właścicielem zamku w Ratnie Dolnym - Zdjęcie główne

amek w Ratnie Dolnym wraz z oficyną i parkiem został sprzedany za 650 tys. zł | foto Fot. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co nowy właściciel planuje zrobić w zamku w Ratnie Dolnym i kiedy zobaczymy pierwsze efekty?

Zamek w Ratnie Dolnym wraz z oficyną i parkiem został sprzedany. Za 650 tys. zł., kupił go Karol Głowa, prezes krakowskiej firmy Ensalta. Nowy właściciel przyznaje, że ten zamek to spełnienie jego marzeń i miejsce do spełnienia ambicji.

* Wejdź na naszy profilm na instagramie. Znajdziesz na nim wiele ciekawych zdjęć i filmów: https://www.instagram.com/klodzko24/

Zamek w Ratnie choć miał właściciela z roku na rok popadał w coraz większą ruinę. Dotychczasowy właściciel zabytku, Edward P. zarządzał nim od 23 lat. Niestety nie robił tam nic. 30 kwietnia 2018 r., Sąd w Trzebnicy skazał go na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Kara została zawieszona na 2-letni okres próby. Dodatkowo Sąd nakazał wypłacić 10 tys. zł., na rzecz Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Zgodnie z wyrokiem sądu Edward P. świadomie doprowadził do uszkodzenia zespołu zamkowego w Ratnie Dolnym. Poprzedni wyrok z 2014 roku orzekał karę grzywny w wysokości 2 tys. zł. Przez 6 lat bój o zabytek toczyła też wałbrzyska konserwator, która nałożyła na poprzedniego właściciela zamku dwie grzywny po 50 tys. zł celem przymuszenia go do wykonania wydanych nakazów remontowych. Wreszcie konserwator stracił cierpliwość i sięgnął po nietypowe narzędzie, aby ratować obiekt. Zgodnie z podpowiedzią prawnika złożył wniosek o upadłość spółki, bo okazało się, że ta nie posiada innego majątku i nie było z czego ściągnąć należności, które wynikały z grzywien. Zabytek czasowo przejął syndyk i ruszono z procedurą sprzedaży. Cenę nieruchomości wstępnie oszacowano na 450 tys. zł., i takie oferty, nie niższe mogli składać do Nadzorcy Sądowego chętni na zakup zabytku. Finalnie było ich trzech. Dwóch prywatnych inwestorów i gmina Radków. Licytacja odbyła się 19 października. Zamek w Ratnie Dolnym kupił Karol Głowa, prezes krakowskiej firmy Ensalta. Zapłacił za niego 650 tys. zł.

A.Góralczyk

Rozmowę z Karolem Głową, nowym właścicielem zamku w Ratnie Dolnym przeczytasz na portalu nowaruda24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy