Reklama

Kłodzko Główne już otwarte!

Opublikowano: czw, 25 kwi 2013 15:47
Autor:

Kłodzko Główne już otwarte! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dworzec kolejowy zmodernizowany. Zobacz zdjęcia


Kłodzki dworzec nie do poznania

Podróżni mogą już korzystać z neoklasycystycznej budowli


Dzisiaj otwarty został po modernizacji dworzec kolejowy Kłodzko Główne.  Głównym celem modernizacji dworca była poprawa estetyki, komfortu korzystania przez podróżnych z obiektu, a także bezpieczeństwa na dworcu i w jego najbliższym otoczeniu. Efekty metamorfozy, która trwała prawie rok, są widoczne już na zewnątrz. Ceglana elewacja z detalami architektonicznym została wyczyszczona, uzupełniona i zabezpieczona specjalną powłoką antygraffiti. Na elewacji umieszczono nowe tablice z nazwą dworca. Budynek stał się bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych, które do holu kasowego mogą się dostać za pomocą nowego podjazdu.

Hol dworca, który zyskał nową aranżację. Wymieniono jego posadzkę, pomalowano ściany, a także zamontowano nowe oświetlenie oraz systemy informacji wizualnej i głosowej. W holu podróżni znajdą kasę biletową Kolei Dolnośląskich, tablice z rozkładami jazdy oraz automaty z napojami i przekąskami. Z niego dostaniemy się do odnowionej i wyposażonej w nowe ławki poczekalni oraz toalet, które zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza pomieszczeniami związanymi stricte z obsługą podróżnych w ramach inwestycji wyremontowano piwnice, klatki schodowe oraz pomieszczenia biurowe, które wynajęto przewoźnikom kolejowym.

Zamontowany został także nowoczesny system monitoringu.- Poprawi on bezpieczeństwo na dworcu i w jego bezpośrednim otoczeniu - obiecują przedstawiciele PKP S.A. W ramach modernizacji wykonano również ocieplenie budynku od wewnątrz, wymianę instalacji, stolarki okiennej i drzwiowej, a także remont dachu obiektu, dzięki czemu poprawił się jego stan techniczny i energooszczędność.

Przebudowa dworca kolejowego Kłodzko Główne była finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Prace pochłonęły prawie 4 miliony złotych.


Historia dworca Kłodzko Główne

Pierwsze prace przy budowie dworca Kłodzko Główne (Glatz Hauptbahnhof) rozpoczęły się wiosną 1873 roku, a zakończyły się na początku 1874 roku. Budynek dworca został wzniesiony w stylu neoklasycystycznym jako obiekt trzykondygnacyjny wraz z dwoma przylegającymi do części głównej skrzydłami. Przed dworcem zlokalizowano teren zielony, gdzie podróżni mogli czekać na pociąg lub odpoczywać po podróży. W 1900 roku przy dworcu powstała wiata o długości 127 metrów. Przed wojną w budynku dworca mieściły się restauracja, poczta i punkt nadawania paczek.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy