Reklama

Jeszcze raz: O targach pracy

Opublikowano: pt, 14 cze 2013 14:50
Autor:

Jeszcze raz: O targach pracy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Targi za nami. Przeczytaj podsumowanie.


Po raz dwunasty Powiatowy Urząd Pracy zorganizował Konferencję - Targi Pracy w Kłodzku. Tym razem w ramach Partnerstwa Lokalnego współorganizatorami targów byli także: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Kłodzkiej, Stowarzyszenie Edukacja i Rozwój oraz Urząd Miasta Kłodzko. Z dziennikarskiego obowiązku odnotować należy, że w  konferencji aktywny udział wzięła Dyrektor DWUP Pani Monika Kwil – Skrzypińska, Wiceburmistrz Kłodzka Witold Krzelowski oraz Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń, który powitał bezrobotnych oraz ponad 60 pracodawców - w tym z Czech i Niemiec, agencje pracy, a także  wielu innych partnerów  na co dzień wspierających działania w zakresie zwalczania bezrobocia na lokalnym  rynku pracy.

Absolutnym novum na tegorocznych targach były cieszące się dużym zainteresowaniem  tematyczne  spotkania panelowe, podczas których  zainteresowani mogli spotkać się ze specjalistami EURES z DWUP oraz doradcami zawodowymi PUP w Kłodzku i otrzymać niezbędne informacje na temat  warunków życia i pracy w Niemczech, bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę czy potwierdzania okresów zatrudnienia za  granicą. Był też czas, by dowiedzieć się, jak krok po kroku rozpocząć własną działalność gospodarczą z pomocą środków  z funduszu pracy czy europejskiego funduszu społecznego będących w dyspozycji urzędu pracy, jak skutecznie aplikować o nie i jak rozliczyć ich wydatkowanie. Można było także porozmawiać z przedstawicielami ZUS-u, US, banków czy PIP-u.

Nie brakło również warsztatów symulujących np. rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim. Zainteresowani mieli  do dyspozycji  ponad 300 oferowanych przez pracodawców miejsc  pracy tak w regionie, w kraju jak i za granicą. Tegoroczni absolwenci szkół średnich mogli zapoznać się z ofertami uczelni wyższych, inni skorzystać z co najmniej 100 staży przygotowanych przez kłodzki PUP.

Po raz pierwszy w historii kłodzkich targów pracy odbyła się konferencja prasowa, na której przybyli dziennikarze mieli okazję zadać pytania dotyczące przyczyn wzrostu stopy bezrobocia w naszym powiecie i zapytać o pomysły na jej zmniejszenie. Jak wynikało ze złożonych zapewnień,  efekty targów widoczne będą już na koniec półrocza. Mając na względzie podjęte działania i zaangażowanie kłodzkiego urzędu i starostwa w pozyskiwanie środków unijnych na nowe pomocowe programy, bezrobocie w powiecie kłodzkim będzie sukcesywnie spadać – zapewnił kłodzki starosta i dodał, że wielorakość problemów, ale również  szans sprawia, iż inicjatywa wspólnych zadań  instytucji publicznych staje się konieczna. Tylko współpraca jak najszerzej pojęta, wymiana myśli, a co najważniejsze - skutecznych rozwiązań  na tak  trudnym  gruncie, jakim jest bezrobocie, jest priorytetowym zadaniem nie tylko rządu, ale i wszystkich samorządów bez względu na ich szczebel czy sympatie polityczne. Bezrobocie jest dzisiaj problemem społecznym najpilniejszym do rozwiązania. Wymaga  codziennej pracy i szczególnego zaangażowania nie tylko przeznaczonych do tego służb, ale nas wszystkich.

Dowodem na to niech będzie wspólna organizacja  tego wydarzenia przez Powiatowy PUP, Wojewódzki Urząd Pracy, Stowarzyszenie NGO, władze miasta Kłodzka i powiatu kłodzkiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy