Reklama

Ilu jest bezrobotnych?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Ilu jest bezrobotnych? - Zdjęcie główne

foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wiadomo, ilu z mieszkańców powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego w ubiegłym miesiącu pozostawało bez stałej i legalnej pracy

Z danych do jakich dotarli dziennikarze wynika, że w powiecie kłodzkim w sumie bez pracy w sierpniu pozostawało 10 509 osób (5375 mężczyzn, 5134 kobiet). 3471 bezrobotnych mężczyzn nie miało prawa do zasiłku. Na wsparcie finansowe z pośredniaka nie mogło też liczyć w sierpniu 4 130 kobiet. Trochę więcej szczęścia miało 1004 kobiet i 900 mężczyzn. Ci bezrobotni mogli zaliczyć siebie do grona uprzywilejowanych, bo otrzymywali wtedy zasiłki. Wśród wszystkich bezrobotnych najwięcej było osób między 25, a 50 rokiem życia (ponad 57 proc.). O wiele mniej bezrobotnych jest w powiecie ząbkowickim. Jest tak jednak przede wszystkim dlatego, że ten obszar jest dwukrotnie mniejszy od powiatu kłodzkiego. Na przykład bez prawa do zasiłku w sierpniu było tam 918 mężczyzn i 1272 kobiet. Natomiast bezrobotnych pobierających zasiłki było łącznie 657 osób (315 mężczyzn, 342 kobiet). Podobnie jak w powiecie kłodzkim, również na ziemi ząbkowickiej najwięcej bezrobotnych jest w wieku 25-50 lat (57,7 proc.). Więcej artykułów już w piątek, 25 września w Gazecie Kłodzkiej nr 313.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy