Reklama

III A po latach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

III A po latach - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 października spotkała się „młodzież”, która mury Technikum Budowlanego w Kłodzku opuściła w 1973 roku (klasa III A).

Spotkanie po tylu latach mogło spowodować zwiększone emocje i zaciekawienie. Czy zostaniemy rozpoznani? (nie dotyczy to oczywiście kobiet) i jak będziemy postrzegani przez koleżanki i kolegów – zastanawia się Stefan Klimaszko Trudno oczekiwać obiektywnej oceny, bo w takich okolicznościach jesteśmy wyrozumiali i mili. Ale w tym konkretnym przypadku obawy okazały się zbędne. Wszystko było w najlepszym porządku. Bardzo szybko przystąpiono do realizacji przygotowanego scenariusza: przez chwilę zabawiano się w szkołę i odczytano obecność z mocno sfatygowanego dziennika lekcyjnego. Chwilą ciszy uczczono pamięć kolegów, którzy odeszli już na wieczność. Później były pamiątkowe zdjęcia i odwiedziny nauczycieli spoczywających na cmentarzu. Modlitwą, kwiatami i zniczami podziękowano zmarłym za trud włożony w naszą edukację. Należało też przeprosić zmarłych i za poetą powiedzieć: „nasza młodość górna i durna”, bo taka zapewne była. Po chwilach podniosłych, było też odprężenie, okolicznościowy szampan i 100. lat w lokalu Nota Bene (dawny Czardasz). Jak wszystko, tak i Czardasz - Nota Bene zmienił swój wygląd na nowoczesny lokal. Warto tam wstąpić i sprawdzić wyśmienitą kuchnię i miłą obsługę. W dalszej części spotkania nie mogło obejść się bez wspomnień. Każdy obecny składał sprawozdanie z dorobku rodzinnego oraz zawodowego. Młodzieńcze wybryki we wspomnieniach utrzymane były w normie, bo paru kolegów przybyło ze swoimi sympatycznymi żonami, a co oczy nie widzą to sercu... Normy nie przekroczono także z szampanem i solennie zadeklarowano sobie następne spotkanie, tym razem w bliższym terminie. Pisząc o naszej szkole nie sposób nie wspomnieć o innych kłodzkich szkołach. Kłodzko podobnie, jak Wrocław, miało szczęście do wybitnych nauczycieli, którzy po II wojnie światowej osiedlili się w w mieście nad Nysą i to oni stworzyli szkolnictwo na najwyższym poziomie. Liceum Ogólnokształcące, Liceum Pedagogiczne, tylko z tych dwóch szkół wyszło wielu późniejszych lekarzy, prawników, pedagogów. Następne to średnie szkoły techniczne: Technikum Mechaniczne, Technikum Budowlane. Dzisiaj zapomina się, że w Kłodzku było Liceum Medyczne, w którym uczono podstaw medycyny i pielęgniarstwa. Była też cała lista szkół zawodowych. Wracając do teraźniejszości podeprę się słowami piosenki: „każde pokolenie ma swój czas”, więc bez nostalgii. Absolwenci wszystkich kłodzkich szkół, głowy do góry. A w imieniu absolwentów III A TB (1973 r) dziękuję – pani Zofii Latos, pani Iwonie Strzygielskiej za wkład pracy przy organizacji spotkania po latach. Panu Zbigniewowi Baranowskiemu – Studio Video Foto za uwiecznienie spotkania oraz kierownictwu restauracji Nota Bene w Kłodzku przy ulicy Grottgera 8.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy