Reklama

Hejt za hejt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Hejt za hejt? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Atlas nienawiści to mapa Polski ukazująca polskie samorządy, w których m.in. przyjęto uchwały anty LGBT. Tylko dlaczego na żółto zaznaczono w nim powiat kłodzki?

Twórcy „atlasu nienawiści” właśnie zostali nominowani przez Parlament Europejski do Nagrody im. Sacharowa. - Jesteśmy prawdopodobnie jedynymi w historii nominowanymi za przeciwstawianie się łamaniu praw człowieka przez władze kraju członkowskiego UE. „Zawdzięczamy” to rządowi PiS-SP, prezydentowi oraz Kościołowi - ocenił Jakub Gawron, jeden z aktywistów. Nagrody im. Andrieja Sacharowa, radzieckiego naukowca oraz działacza politycznego, od 1988 roku przyznaje się za obronę praw człowieka oraz jego podstawowych wolności. Pierwszym laureatem był południowoafrykański polityk Nelson Mandela. Dlaczego na żółto? Wszystko pięknie, tylko że atlas nienawiści wzbudza spore kontrowersje. Już sama jego nazwa, wydaje się być jątrząca na zasadzie odpłacimy wam pięknym za nadobne. Poza tym umieszczenie w nim powiatu kłodzkiego, w którym żadnych działań wymierzonych w środowiska LGBT nie podejmowano jest co najmniej niestosowane. - Jestem zdziwiony, że powiat kłodzki jet w tym atlasie na żółto – przyznaje starosta Maciej Awiżeń. - Nie podjęliśmy ani uchwały, ani żadnych stanowisk skierowanych przeciwko środowiskom LGBT – dodaje i zapowiada działania mające na celu usunięcie powiatu kłodzkiego z atlasu nienawiści. Poszło o wypowiedź - Kto pozwoli na taką wystawę w szkole? To przecież propagowanie ideologi LGBT - zapytała radna, a kiedy wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk zapytała ją co rozumie pod pojęciem ideologia LGBT odpowiedziała, że to propagowanie homoseksualizmu i nie tylko. - Uważam, że nie powinno to absolutnie mieć miejsca w szkole – dodała radna. Są atakowani Środowiska LGBT od wielu miesięcy są atakowane przez prawicę. Podczas kampanii prezydenckiej Andrzej Duda stwierdził, że LGBT to nie ludzie, że to ideologia. W wielu gminach i powiatach radni podjęli uchwały stwierdzające, że gminy są wolne od LGBT. Reakcją obronną było stworzenie atlasu nienawiści. Do walki z LGBT włączył się także kościół. W ponad 150 kościołach w całej Polsce zbierano podpisy pod projektem ustawy „Stop LGBT” autorstwa Kai Godek i Fundacji Życie i Rodzina. Projekt ustawy zakazuje zgromadzeń, podczas których dochodziłoby m.in. do „propagowania rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci”. Papież ich kocha W ubiegłym tygodniu papież Franciszek spotkał się z grupą rodziców osób LGBT ze stowarzyszenia Tenda di Gionata. Na spotkanie przyszło około 40 ojców i matek osób LGBT. Co usłyszeli od ojca świętego? - Papież kocha wasze dzieci takimi, jakie są, ponieważ są dziećmi Bożymi - powiedział Franciszek na zakończenie audiencji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy