Reklama

Gmina Stronie Śląskie. Gondole marzeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Stronie Śląskie. Gondole marzeń - Zdjęcie główne

Już za Edwarda Gierka (lata 70. ubiegłego wieku) planowano z Masywu Śnieżnika zrobić drugie Zakopane i wybudować kolej gondolową. Czy te plany kiedyś się spełnią?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Stronie Śląskie. Radni pytają, burmistrz odpowiada: Nie ma na razie szans na kolej gondolową na Śnieżnik.

W Stroniu Śląskim koncepcja budowy kolei gondolowej na Śnieżnik była już wielokrotnie omawiana. Pod koniec tego roku znowu ożyła za sprawą wniosku 6 radnych, którzy zapytali burmistrza Dariusza Chromca o możliwość wybudowania takiej właśnie atrakcji turystycznej.

Władze Stronia proponowały, aby początkowa stacja kolejki znajdowała się w Kletnie lub Kamienicy, ale nie zyskało to akceptacji służb ochrony przyrody. Aby kolej mogła powstać należałoby ją wpisać do planów zagospodarowania przestrzennego gminy.

Nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym przewiduje wygaszanie studiów uwarunkowań. W to miejsce będą opracowywane plany ogólne. Po wejściu w życie nowej ustawy sporządzimy plany dla całej gminy. Zamierzamy procedować w kierunku umieszczenia kolei gondolowejna Śnieżnik w nowym planie zagospodarowania
– informuje burmistrz Chromiec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy