Reklama

Gmina Radków. Zamachowski przyjedzie na Wołodię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. zamachowski.com

Gmina Radków. Zamachowski przyjedzie na Wołodię - Zdjęcie główne

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Zbigniew Zamachowski, który przyjedzie do nas ze swoim recitalem | foto Fot. zamachowski.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Radków. Zamachowski przyjedzie na Wołodię. Co zaprezentuje mieszkańcom i turystom?

Gmina Radków. Przed nami dwie imprezy w Radkowie. W lipcu czeka nas 10 edycja festiwalu Wołodia pod Szczelińcem, a w sierpniu Dni Radkowa. Znamy szczegóły wydarzeń. Już w najbliższy piątek, 23 lipca będziemy mogli wybrać się do Radkowa i Gajowa na tegoroczną Wołodię pod Szczelińcem. Niestety w związku z panującą pandemią koronawirusa nie obejdzie się bez obostrzeń. W imprezie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 300 osób, a teren, na którym będzie odbywać się Wołodia zostanie ogrodzony.

- Najprawdopodobniej, a raczej na pewno będą rozdawane wejściówki na dzień przed Wołodią. Nie ma innej możliwości – uważa Marek Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiego centrum kultury. - 300 osób to 300 osób i ani jednej więcej, bo ja nie wezmę na siebie odpowiedzialności za przekroczenie limitów, które są jasno określone - przyznaje Kusiakiewicz.

Zaświadczenie o szczepieniu

Na stronie internetowej Wołodii możemy przeczytać, że organizator przypomina osobom zaszczepionym przeciw Covid o zabraniu ze sobą zaświadczeń. Mogą być to również kody QR w wersji elektronicznej. Dalej czytamy, że brak szczepień nie wyklucza z uczestnictwa w wydarzeniu osób niezaszczepionych. Zaświadczenie o szczepieniu nie oznacza jednak, że zwiększona zostanie liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w imprezie. - Jeżeli ustawodawca zrobił sobie furtkę "+ zaszczepieni" to zapraszam ustawodawcę na bramkę i do sprawdzania ludzi po kolei. My jako współorganizator nie będziemy sprawdzać, kto był szczepiony, a kto nie - grzmi Kusiakiewicz.

 

 

Kto przyjedzie do Gajowa?

Wołodia pod Szczelińcem odbędzie się 23-24 lipca. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Zbigniew Zamachowski, który przyjedzie do nas ze swoim recitalem. Podczas koncertu usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Okudżawy, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Nie zabraknie też przeboju "Kobiety jak te kwiaty". Zagości też u nas Roman Hudaszek, kompozytor i aranżer, pianista, artysta muzyk, pedagog, który współpracował z wieloma wokalistami polskiej sceny muzycznej, m.in. Ireną Santor, Krystyną Prońko, Renatą Danel a także z Orkiestrą PR i TV Katowice Jerzego Miliana, z czeskim Big Bandem Gustawa Broma, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego oraz Big Bandem Aleksandra Maliszewskiego. Prowadził zespół instrumentalny w recitalu Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławy Sośnickiej, który był prezentowany zarówno w kraju jak i zagranicą (USA, Kanada). Nie zabraknie i Stanisława Górki, aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, pedagoga. Widzowie pamiętają go przede wszystkim z serialu "Plebania", w którym grał rolę Zbyszka – kościelnego, ale także z filmów Kazimierza Kutza: "Zawrócony", "Pułkownik Kwiatkowski" oraz Andrzeja Wajdy: "Dyrygent" i "Biesy". Zagra też Projekt Volodia: zespół powstał w 2007 r., do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz- muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. A usłyszymy nowe aranżacje utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego.

Dni Radkowa bez gwiazd

W drugiej połowie sierpnia (21.08) nad radkowskim zalewem odbędą się Dni Radkowa, które upłyną pod znakiem polsko-czeskiej muzyki rockowej i country. - Miejsce imprezy będzie wygrodzone płotkami. Wejść będzie mogło maksymalnie 250-300 osób. Na więcej sytuacja nie pozwala, a zalew jest szczególnym miejscem i ściągnięcie tam 2-3 tys. osób nie wchodzi w grę. Cała impreza będzie trwała do 3 godzin - zapowiada Marek Kusiakiewicz, dyrektor radkowskiego centrum kultury. W ten sposób tłumaczy, dlaczego w tym roku nie wystąpi żaden znany artysta podczas dni miasta.

 

CZYTAJ TAKŻE:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy