Reklama

Gmina Nowa Ruda: Będzie nowa droga i kanalizacja za 18 mln

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. UG Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda: Będzie nowa droga i kanalizacja za 18 mln  - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Nowe inwestycje na terenie gminy | foto Fot. UG Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda zmieni się na lepsze. Do końca 2022 roku ma powstać m.in. nowa kanalizacja w Jugowie

Gmina Nowa Ruda. Zobacz, jak zmieni się teren gminy w najbliższych miesiącach

 

Dzikowiec

W Dzikowcu zrealizowane zostaną dwie spore inwestycje. Pierwsza z nich, to droga dojazdowa do gruntów rolnych. Gmina Nowa Ruda otrzymała na ten cel 111 tys. zł. dofinansowania z budżetu województwa. Do końca sierpnia bieżącego roku, wyremontowanych zostanie ponad 400 m nawierzchni. Aktualnie trwa procedura przetargowa na budowę drogi. Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu, mogą składać oferty do 23 kwietnia. Kolejna inwestycja będzie zrealizowana z krajowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wójt Adrianna Mierzejewska chce wykorzystać potencjał zalewu w Dzikowcu. Gmina Nowa Ruda dostała niemal 4,8 mln zł. na zagospodarowanie tego zbiornika wodnego. W skład prac budowlanych wejdzie m.in. modernizacja tamy, budowa pomostów, wyznaczenie kąpieliska, utworzenie plaży, budowa placu zabaw, miejsca do grillowania oraz parkingu. To wszystko będzie wykonane do końca 2023 r. 

 

Gmina Nowa Ruda: Będzie nowa droga i kanalizacja za 18 mln

 

Kanalizacja za 18 mln

16 kwietnia, wójt gminy Adrianna Mierzejewska, podpisała umowę na długo wyczekiwaną inwestycję, czyli budowę kanalizacji w Jugowie. Przetarg wygrała firma Eko-Wod ze Świdnicy. Najbliższe miesiące zajmie faza projektowa. Zakończenie prac nad kanalizacją, planowane jest do końca września 2022 roku. Wartość inwestycji wynosi 17,8 mln zł.

Natalia Kołodziej, inf. UG Nowa Ruda

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy