Reklama

Gmina Nowa Ruda: Obowiązkowe deklaracje o źródłach ciepła od 1 lipca

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Nowa Ruda

Gmina Nowa Ruda: Obowiązkowe deklaracje o źródłach ciepła od 1 lipca - Zdjęcie główne

Gmina Nowa Ruda: Od 1 lipca mieszkańcy będą mieli obowiązek złożenia deklaracji | foto Fot. Gmina Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Nowa Ruda: Od 1 lipca mieszkańcy będą zobowiązani do składania deklaracji o źródłach ciepła i źródłach spalania paliw. Jak to zrobić?

Gmina Nowa Ruda - Samorząd gminny podejmuje działania w kierunku walki ze smogiem. Pierwszy krok to deklaracje mieszkańców. 

 

Walka ze smogiem

Celem składania deklaracji o źródłach ciepła jest stworzenie kompletnej bazy danych, na podstawie której gmina będzie mogła kreować politykę walki ze smogiem. Gmina Nowa Ruda zmierza do utworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zgromadzona wiedza ma przyczynić się do znacznej poprawy jakości powietrza. Dla mieszkańców zostaną także uruchomione usługi, które przyczynią się do poprawy stanu technicznego budynków w zakresie bezpieczeństwa, np. zamówienie przeglądu kominiarskiego czy inwentaryzacji budynku. Deklarację zobowiązany jest złożyć każdy właściciel bądź zarządca budynku, który jest zasilany przez źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW, np. piec, miejska sieć ciepłownicza, pompa ciepła etc. Deklaracje należy składać w ciągu 12 miesięcy w przypadku budynków, w których już istnieje źródło ciepła i spalania paliw oraz w ciągu 14 dni w budynkach nowo powstałych. 

 

Sposoby złożenia deklaracji

  • Wersja elektroniczna. Deklarację wypełniamy na stronie internetowej www.zone.gunb.gov.pl na stronie głównej naciśnij > złóż deklarację > wypełnij i wyślij. Do wysłania deklaracji drogą elektroniczną potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego lub dowodu elektronicznego.
 

Natalia Kołodziej, inf. Gmina Nowa Ruda

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy