Reklama

Gmina Kłodzko. Strażacy pokazali na co ich stać

Opublikowano: wt, 19 paź 2021 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z siedmiu jednostek sprawdzili swoje siły w zmaganiach bojowych polegających na rozwinięciu linii ogniowej, pospinaniu węży w linii, przewróceniu słupków i obróceniu tarczy o 180 stopni.

Gmina Kłodzko. Strażacy integrowali się po dłuższej przerwie w miniony weekend w Żelaźnie. Było to mozliwe dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich z Żelazna, które pozyskało maksymalną pulę pieniędzy z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw na realizację projektu „Bo strażakiem się jest, a nie bywa” (10 tys. zł). W zorganizowanych Zawodach Drużyn Pożarniczych wzięło udział siedem jednostek. Każda z nich spróbowała swoich sił w zmaganiach bojowych polegających na rozwinięciu linii ogniowej, pospinaniu węży w linii, przewróceniu słupków i obróceniu tarczy o 180 stopni. W tej konkurencji najlepsi okazali się druhowie z OSP Jaszkowa Górna, którzy zajęli pierwsze miejsce. Zaraz po nich na podium uplasowali się strażacy z Szalejowa Górnego i na trzecim miejscu po sąsiedzku z Szalejowa Dolnego. W zawodach uczestniczyły także Ochotnicze Straże Pożarne z Ołdrzychowic, Krosnowic, Żelazna i Wojborza. Wszystkim drużynom kibicowali strażacy z OSP Piszkowice, którzy przyjechali wesprzeć swoich kolegów w boju. W

Pierwsza pomoc

Wydarzenie zakończył pokaz ratownictwa technicznego z udzieleniem pierwszej pomocy w wypadku komunikacyjnym. Trzeba mieć odpowiednie przeszkolenie i umiejętności, żeby wiedzieć jak wydobyć zakleszczonego w samochodzie poszkodowanego. Nie jest to proste, a każda sytuacja jest inna. Trzeba zachować zimną krew i profesjonalizm, który ratuje życie. Dlaczego KGW Żelazno napisało ten projekt? Aby podziękować strażakom za trud, jaki podjęli w walce z pandemią. To pokazuje, że nasi druhowie stale się rozwijają, uczą i są coraz lepsi w pomaganiu innym. Wielokrotnie mierzą się z wyzwaniami, którym stawiają czoła. 

K.Golak/inf. Gmina Kłodzko

 

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.