Reklama

Gmina Kłodzko: Znów można oddawać śmieci na ul. Sierpowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Kłodzko: Znów można oddawać śmieci na ul. Sierpowej - Zdjęcie główne

Gmina Kłodzko: PSZOK na Sierpowej znów do dyspozycji mieszkańców

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko: Mieszkańcy domagali się powrotu PSZOK-u na Sierpową. Wójt ich posłuchał.

Gmina Kłodzko. Apele mieszkańców dały skutek. Punkt selektywnej zbiórki odpadów wraca na ulicę Sierpową w Kłodzku. 

 

Mieszkańcy protestowali

Wójt Zbigniew Tur wziął pod uwagę liczne głosy mieszkańców i zdecydował o podpisaniu umowy z punktem selektywnej zbiórki odpadów w Kłodzku przy ulicy Sierpowej. Od 1 marca znów można z niego korzystać. Punkt był zamknięty przez dwa miesiące i tak miało już pozostać. Co wpłynęło na zmianę decyzji wójta? 

 

Jednak Sierpowa

Od 2 stycznia PSZOK w Kłodzku był zamknięty. Nowy punkt miał powstać w niedługim czasie na terenie gminy. Padały głosy, że będzie on najprawdopodobniej w Krosnowicach lub Ołdrzychowicach. Mieszkańcy jednak nie byli zadowoleni z tego rozwiązania i skarżyli się na decyzję władz gminy. Wyrazili jasno, że punkt w tym miejscu był dobrym rozwiązaniem i przeniesienie go do innej miejscowości stworzy problemy z wywozem wielkogabarytowych odpadów. Wójt Zbigniew Tur poszedł za głosem mieszkańców gminy i od 1 marca znów można oddawać odpady wszelkiego rodzaju na ulicy Sierpowej. 

 

Gmina Kłodzko segreguje

Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych to miejsce, do którego mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać różnego rodzaju odpady. PSZOK przyjmuje między innymi meble, przeterminowane leki, zużyte opony, AGD, gruz, towrzywa sztuczne, odpady budowlane oraz zużyty sprzęt elektryczny. Odpady trafiające na PSZOK są czasowo magazynowane, a następnie trafiają do dalszego zagospodarowania. Gromadzone są w specjalnych kontenerach, każda frakcja osobno. Nie należy jednak mylić PSZOK z wysypiskiem śmieci. 

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy