Reklama

Gmina Kłodzko: Od 2 stycznia nie można korzystać z PSZOK

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Kłodzko

Gmina Kłodzko: Od 2 stycznia nie można korzystać z PSZOK - Zdjęcie główne

Gmina Kłodzko likwiduje PSZOK na ul. Sierpowej | foto Fot. Gmina Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko: Nie można już oddać odpadów do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na ulicy Sierpowej.

Gmina Kłodzko zapowiada utworzenie nowego punktu PSZOK na terenie gminy. Na ul. Sierpowej od 2 stycznia nie ma możliwości oddania odpadków. 

 

PSZOK Gmina Kłodzko

Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych to miejsce, do którego mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać różnego rodzaju odpady. PSZOK przyjmuje między innymi meble, przeterminowane leki, zużyte opony, AGD, gruz, towrzywa sztuczne, odpady budowlane oraz zużyty sprzęt elektryczny. Odpady trafiające na PSZOK są czasowo magazynowane, a następnie trafiają do dalszego zagospodarowania. Gromadzone są w specjalnych kontenerach, każda frakcja osobno. Nie należy jednak mylić PSZOK z wysypiskiem śmieci. 

 

Zbyt duże koszty

W 2020 r. zgodnie z umową z PSZOK Gmina Kłodzko płaciła 97 tys. zł. ryczałtem. Mieszkańcy oddawali około 50 ton odpadów do PSZOK  na ul. Sierpowej. - W tym roku musielibyśmy zapłacić 200 tys. zł, co znacznie podrożyłoby opłatę za odbiór odpadów. Zakładając, że oddanych zostałoby 50 ton, to za jedną tonę zapłacilibyśmy 4 tys. zł. Utworzenie PSZOK jest obowiązkiem gminy, wynikającym z Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - tłumaczy Zbigniew Tur, wój Gminy Kłodzko. - Chcąc obniżyć koszty systemu, jesteśmy zmuszeni znaleźć inne rozwiązanie - dodaje. 

 

Gdzie teraz oddać śmieci?

Od 2 stycznia 2021 r. mieszkańcy Gminy Kłodzko nie będą mogli korzystać z PSZOK na ul. Sierpowej w Kłodzku. Nowy PSZOK musi powstać na terenie gminy. Najprawdopodobniej będzie w Krosnowicach lub Ołdrzychowicach. Na ten moment nie znamy oficjalnej decyzji. 

Natalia Kołodziej, inf. Gmina Kłodzko

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy