Reklama

Gmina Kłodzko. 5 grudnia wybiorą nowych sołtysów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Urząd Gminy Kłodzko

Gmina Kłodzko. 5 grudnia wybiorą nowych sołtysów  - Zdjęcie główne

Gmina Kłodzko: Wybory sołeckie już za kilkanaście dni. | foto Fot. Urząd Gminy Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko. Wybory w Sołectwach Ołdrzychowice Kłodzkie i Pieszkowice już za 10 dni. Sprawdź, na kogo mogą głosować mieszkańcy.

Gmina Kłodzko. Wójt, Zbigniew Tur, podpisał obwieszczenie dotyczące wyborów w dwóch sołectwach. 5 grudnia w godz. 8:00-17:00 mieszkańcy miejscowości Ołdrzychowice Kłodzkie oraz Pieszkowice wybiorą sołtysów. W każdym sołectwie rywalizować będzie dwóch kandydatów. W Ołdrzychowicach Kłodzkich będą to Marcin Klimczak i Piotr Smółka, a w Piszkowicach - Katarzyna Madej i Mirosław Zalewski.

Przypominamy, że w wyborze sołtysa może brać udział każdy, kto ukończył 18 lat i stale zamieszkuje na obszarze danego sołectwa.

Dlaczego w tych dwóch sołectwach rozpisano przedterminowe wybory?

Mieszkańcy będą wybierać soltysow, bo z pełnionych funkcji zrezygnowali poprzedni. - Złożone rezygnacje podyktowane były względami osobistymi – mówi wójt Zbigniew Tur, który rozpisał wybory nowych sołtysów.

Potwierdza to Jacek Suchoń, były już sołtys Piszkowic, który piastował tę funkcję drugą kadencję. - Nic na siłę. Zrezygnowałem, bo wielu mieszkańców nie było zadowolonych z mojej pracy – mówi krótko były sołtys Piszkowic. - Z tego co wiem, są w Piszkowicach kandydaci, którzy zechcą powalczyć o to stanowisko - dodaje.

<>


Przeczytaj również:

 

autor: R. Piela, Z. Wolska 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy