Reklama

Forum Ekonomiczne w Karpaczu - szansa dla przedsiębiorców i mieszkańców regionu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Forum ekonomiczne

Forum Ekonomiczne w Karpaczu - szansa dla przedsiębiorców i mieszkańców regionu - Zdjęcie główne

Impreza ze względu na swoją wielkość i rangę często przez dziennikarzy nazywana jest Polskim Davos | foto Fot. Forum ekonomiczne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Forum Ekonomiczne w Karpaczu - szansa dla przedsiębiorców i mieszkańców regionu. Co to za wydarzenie?

Forum Ekonomiczne to największa w naszej części Europy platforma spotkań, gdzie dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego czy współczesnych wyzwaniach. Konferencja od tego roku na stałe przeniosła się z Krynicy Zdroju do Karpacza. Najbliższa, już XXX, edycja wydarzenia odbędzie się w terminie 7-9 września pod hasłem „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Dzięki organizacji Forum Ekonomicznego, region zyska jeszcze lepszą rozpoznawalność, na czym skorzystają mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z Dolnego Śląska.

Impreza ze względu na swoją wielkość i rangę często przez dziennikarzy nazywana jest Polskim Davos. Każdego roku bierze w niej udział nawet 6 tysięcy osób, w tym przedstawiciele największych mediów z kraju i zagranicy. Przez trzydzieści lat w konferencji uczestniczyli premierzy i prezydenci państw europejskich, osobistości ze świata biznesu, nauki czy kultury, międzynarodowi politycy, członkowie Komisji Europejskiej. W Forum Ekonomicznym brali udział goście nie tylko z Polski i Europy, ale także USA czy Azji Centralnej.

- Forum Ekonomiczne trafiło na Dolny Śląsk nieprzypadkowo. Jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Europie, a w konkursie na organizację tej prestiżowej konferencji pokonaliśmy Małopolskę, Wielkopolskę i województwo zachodniopomorskie. Dolny Śląsk od lat doskonale się rozwija oraz buduje swoją pozycję regionu nowoczesnego, innowacyjnego i otwartego. To idealne miejsce do przeprowadzenia tak ważnego wydarzenia – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia od początku jego istnienia jest fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Ofertę przeprowadzenia konferencji w naszym regionie złożyły wspólnie Samorząd Województwa Dolnośląskiego (główny partner), Miasto Karpacz i Miasto Wrocław.

Korzyści z Forum Ekonomicznego w Karpaczu będą ogromne

Na organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu skorzysta cały region, a przede wszystkim miejscowi przedsiębiorcy z branży turystycznej. Oszacowano, że we wcześniejszych latach właściciele lokalnych hoteli, restauracji czy sklepów zarabiali przez trzy dni trwania imprezy dodatkowo około 6 mln zł, z czego 4 mln było zyskiem hoteli i pensjonatów.

Każda edycja Forum Ekonomicznego przyciąga media o krajowym oraz międzynarodowym zasięgu. Podczas trwania konferencji może powstać o niej nawet 15 tysięcy publikacji. W każdej audycji czy artykule pojawią się informacje o Dolnym Śląsku i Karpaczu, dzięki czemu region zyska jeszcze szerszą rozpoznawalność, która z kolei z pewnością wpłynie na wzrost zainteresowania wśród turystów i inwestorów. - To jest fantastyczna okazja do promocji regionu i to zarówno tej gospodarczej, jak i turystycznej – podkreśla Patryk Wild, rady Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Forum ekonomiczne – wiele dyskusji i wypracowanych rozwiązań

Podczas każdej edycji Forum Ekonomicznego odbywa się szereg paneli dyskusyjnych. Eksperci z danej dziedziny, politycy i samorządowcy dyskutują o aktualnych problemach współczesnego świata, bezpieczeństwie, rozwoju gospodarczym, czy czekających nas w przyszłości wyzwaniach. W tym roku punktem wyjścia do określenia tematyki poszczególnych paneli jest 16 ścieżek programowych, w tym: Biznes i Zarządzanie, Europa i Świat, Forum Bezpieczeństwa, Forum Eksportu, Forum Ochrony Zdrowia, Makroekonomia, Media i Komunikacja, Nowa Gospodarka, czy Zrównoważony Rozwój. - Głównym celem każdego samorządowca jest dbanie o promocję i rozwój regionu. Dlatego z wielką satysfakcją przyjąłem do wiadomości, że dolnośląski Karpacz stanie się teraz miejscem, gdzie znane postaci ze świata polityki i ekonomii będą mieć okazję do wymiany poglądów oraz rozmów o innowacyjnym podejściu do gospodarki.

Poza aspektem promocji Dolnego Śląska, cieszy mnie możliwość udziału aż 36 małych i średnich firm z naszego województwa, które zostały zaproszone do projektu Dolnośląskie Innovation Rocket. Tym bardziej, że jednym z wiodących tematów ma być rozwój i ekspansja międzynarodowa średnich i małych przedsiębiorstw. I na koniec, warto wspomnieć o tym, że z Forum współpracują wyższe uczelnie z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha – mówi Jacek Iwancz, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Ważne Forum w pięknym Karpaczu na Dolnym Śląsku Karpacz nazywany jest turystyczną stolicą Dolnego Śląska. Nic dziwnego, ponieważ to piękne, urokliwe miasteczko ze wspaniałą panoramą na Karkonosze wraz z ich najwyższym szczytem, czyli Śnieżką. Każdego roku odwiedza go pół miliona turystów z kraju i zagranicy. Karpacz posiada wiele hoteli, apartamentów, pensjonatów czy willi, w których będą się mogli zatrzymać uczestnicy Forum Ekonomicznego. Główny obiekt, gdzie rozegrają się najważniejsze wydarzenia tej edycji konferencji oraz część debat tematycznych, to Hotel Gołębiewski. Podczas trwania wydarzenia wręczone zostaną nagrody Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku, Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo – Wschodniej oraz Nagroda Specjalna Forum Ekonomicznego. To ostatnie wyróżnienie w ubiegłym roku otrzymała liderka białoruskiej opozycji, Swietłana Cichanouska, którą na scenie przywitano gorącymi owacjami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy