Reklama

Fachowcy poszukiwani

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Fachowcy poszukiwani - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spawacz, murarz-tynkarz i technik budowy dróg – między innymi na te zawody będzie największe zapotrzebowanie na polskim rynku pacy. Tak prognozuje ministerstwo edukacji.

Minister edukacji ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkich rynkach pracy. To wskazanie, w jakim kierunku powinna rozwijać się oferta szkół zawodowych. Prognoza krajowa zawiera alfabetyczny wykaz 24 zawodów. Na uczniów szkół kształcących w zawodach, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy, samorządy otrzymają zwiększoną subwencję oświatową. MEN zapowiada, że w 2020 r. kwota będzie zwiększona o 1220 zł na jednego ucznia i o 490 zł na jednego ucznia-pracownika młodocianego. Na te zawody jest największe zapotrzebowanie: › automatyk › elektromechanik › elektronik › elektryk › kierowca mechanik › mechanik-monter maszyn i urządzeń › mechatronik › murarz-tynkarz › operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych › operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych › operator obrabiarek skrawających › ślusarz › technik automatyk › technik automatyk sterowania ruchem kolejowym › technik budowy dróg › technik elektroenergetyk transportu szynowego › technik elektronik › technik elektryk › technik energetyk › technik mechanik › technik mechatronik › technik programista › technik spawalnictwa › technik transportu kolejowego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy